D-home Legionowo, Marki Długa 18

Zakup mieszkania jest poważną inwestycją, często na długie lata. Dlatego dobrze jest sprawdzić, czy deweloper, od którego chcemy je kupić jest rzetelny, a budowane przez niego mieszkania ? funkcjonalne i dobrze wykonane. W tym dziale możesz poznać opinie na temat różnych deweloperów.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Drakooo
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2023, 18:59
D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: Drakooo » 13 maja 2024, 8:32

Cześć,

Zbliżamy się do odbioru mieszkania od dewelopera, jednak ten ciągle przekłada termin. Czy są tutaj też jakieś osoby które zakupiły mieszkanie przy długiej 18?

MARIUSZ1968 P
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2024, 16:13
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: MARIUSZ1968 P » 13 maja 2024, 16:19

Witam,
Niestety też kupiłem tam mieszkanie. Kolejny odlegly termin odbioru przekładany, chyba przez sąd będę rozwiązywał umowę z odszkodowaniem.
Podobno budowa niezgodna z projektem i PINB nie chce odebrać, oczywiście Pan Łukasz nie mówi prawdy tylko ściemnia.

Drakooo
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2023, 18:59
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: Drakooo » 13 maja 2024, 16:58

Też zaczynam powoli o tym myśleć, ale a moim przypadku teoretycznie termin na oddanie lokalu i przeniesienie własności jest do końca czerwca.

Z kiedy jest informacja ze budowa jest niezgodna z projektem? Ja słyszałem że była ponowna kontrola i jest już w porządku.

Dodatkowo, kontaktuje się Pan bezpośrednio z Panem Łukaszem czy przez pośredników?

MARIUSZ1968 P
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2024, 16:13
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: MARIUSZ1968 P » 13 maja 2024, 17:03

Mam swoje kontakty, podobno zamiast luksfer w projekcie to są okna. Poza tym tam się nic nie dzieje, nie rozumiem po co budynek jest cały owinięty folia, Pan Łukasz nie jest w stanie wyjaśnić

MARIUSZ1968 P
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2024, 16:13
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: MARIUSZ1968 P » 13 maja 2024, 17:11

Z tego co wiem, to kontrola była ale nie ma ostatecznej decyzji. Już nie mówiąc o tym, że nikt mi nie powiedział że pol roku wcześniej był na tej działce staw szybko zasypany przez d home i postawili budynki. Jeśli dojdzie do odbioru to mam zamiar szybko sprzedać i pozbyć się tego zgniłego jaja

Drakooo
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2023, 18:59
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: Drakooo » 13 maja 2024, 17:12

Faktycznie, po prawej stronie budynek jest załonięty czarną plandeką (chyba już od Lutego) też mnie to bardzo zastawia.
Mam nadzieję, że coś się w końcu ruszy :/ a jak nie to może trzeba podjechać do siedziby dewelopera lub na inną budowe i probować się czegoś dowiedzieć.
Bo kontakt to tragedia. Nie wspominając że nie ma tam ani tablicy budowlanej informacyjnej, ani normalnego ogrodzenia ani nic, a termin odebrania lokalu jest przekładany co miesiąc.

MARIUSZ1968 P
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2024, 16:13
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: MARIUSZ1968 P » 13 maja 2024, 17:15

Jedna osoba powinna się umówić na konkretną godzinę w siedzibie a reszta podjechać, im nas będzie więcej tym lepiej. Może jak będzie nas więcej to dowiemy się o co chodzi faktycznie z tym odbiorem.

Drakooo
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2023, 18:59
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: Drakooo » 13 maja 2024, 17:21

To bardzo dobry pomysł. Oczywiście że im nas więcej tym lepiej.
Może warto jeszcze tu trochę zaczekać bo być może będą tu aktywne kolejne osoby. Warto mieć ze sobą kontakt, gdyż zawsze coś więcej się dowiemy.

długa 18
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2024, 18:04
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: długa 18 » 13 maja 2024, 18:20

My też niestety kupiliśmy tam mieszkanie...Macie Państwo szczęście, że Pan Łukasz odbiera od Państwa telefony. Nas zlewa konkretnie. Nie mamy z nim kontaktu od końca grudnia. Mało tego, wprowadził nas w bardzo duży błąd i mamy teraz spore problemy z kredytem.

Co do czarnej folii. Nam powiedziano jeszcze inna bajkę, ale to opowiemy jak się wszyscy spotkamy.

My o stawie wiedzieliśmy (ale też sami do tego doszliśmy bo oczywiście deweloper nic nie powiedział). Widzieliśmy dokumenty, sprawdziliśmy i niby ma być z tym wszystko w porządku.

Ostatnio dostaliśmy informacje, że kontrola przeszła pozytywnie. Ale jak czytam to co tutaj Państwo piszą to już nie wierzę w ani jedno słowo dewelopera.
Musimy koniecznie, jak najszybciej, umówić spotkanie bo to co się dzieje to są jakieś cyrki.

PechoweMarki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2024, 18:56
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: PechoweMarki » 13 maja 2024, 19:02

Hej, ja też niestety kupiłem mieszkanie w tej pechowej inwestycji. Chętnie spotkam się z Wami i deweloperem (który mimo przekładanego cały czas terminu odbioru nie chcę zwołać spotkania przyszłych/niedoszłych mieszkańców)

Proponuję przeniesienie dyskusji na czat FB i/lub serwer na Discordzie, gdzie będziemy mogli na bieżąco wymieniać się informacjami.

Drakooo
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 paź 2023, 18:59
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: Drakooo » 14 maja 2024, 6:39

Stworzyłem grupę na Facebooku, w celu łatwiejszej komunikacji, jeżeli jest ktoś chętny dołączyć do zapraszam.

Grupa nazywa się "D-home Legionowo, Marki Długa 18". Dołączyć można po odpowiedzi na krótkie pytanie weryfikujące odnośnie nr. KW. (Pytanie zadane w celu uniknięcia osób postronnych na grupie).

Wątek na forum pomimo to proponuję zostawić i w miarę możliwości aktualizować.

klientmarkimaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 sie 2023, 16:12
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: klientmarkimaz » 21 maja 2024, 7:53

My mieliśmy bardzo dużo problemów z Panem Łukaszem :evil: :evil: :evil:
Polecam wziąć kogoś od odbiorów jakąś profesjonalną firmę i najlepiej przyjść z kimś , kto zna się na prawie budowlanym.
W naszym przypadku wyszło około 50 usterek, których nie chciał deweloper naprawić.
Też warto wziąć kogoś na spotkanie z notariuszem, bo na pewno będzie prawniczka, która będzie negować wszystkie uwagi , usterki , zażalenia.
Przy odbiorze deweloper powinien okazać pozwolenie na użytkowanie, ale pewno tego nie zrobi zaslaniajac się, że przy budynkach szeregowych nie ma takiego obowiązku. :evil: :evil:

unikajdhome
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2023, 7:04
Re: D-home Legionowo, Marki Długa 18

autor: unikajdhome » 21 maja 2024, 9:58

potwierdzam, to co pisze klientmarkimaz

nam chciał z kolei wcisnąć odbiór nieskończonego apartamentu bez podziałek balkonowych.
A i uwaga na miejsca postojowe, bo robią za małe i nie mieszczą się samochody. Była sytuacja, że ktoś miał miejsce postojowe dzielone z inną osobą, Deweloper upierał się, że jest to miejsce na 2 auta. A w rzeczywistości są w stanie zmieścić się jedynie 2 Smarty albo 2 maluchy. Nic większego nie wejdzie.


Wróć do „Opinie o deweloperach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów