Wentylacja łazienki bez komina

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

lukash01
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2024, 14:19
Wentylacja łazienki bez komina

autor: lukash01 » 02 maja 2024, 14:29

Witam,

Mam w suficie w łazience na poddaszu zostawiony otwór (odcinek rury PCV) do wentylacji za pomocą wiatraka mechanicznego. Moje pytanie to jak prawidłowo wyprowadzić wilgoć z łazienki jeśli:
Komin wentylacyjny mam oddalony od otworu w suficie o jakieś 6 m. Nad łazienką którą chcę zwentylować jest jeszcze poddasze nieużytkowe, nieocieplone, bez deskowania, tylko z membraną i na niej dachówka, więc jest bardzo dobrze wentylowane.
Mogę poprowadzić rurę na tym poddaszu nieużytkowym w poziomie i podpiąć ją do oddalonego komina wentylacyjnego ale pomyślałem sobie, że skoro strych jest dobrze wentylowany to czy mógłbym wyrzucać bezpośrednio na to poddasze zawilgocone powietrze z łazienki?
Proszę o poradę jak to powinno być zrobione żeby miało ręce i nogi. Przez brak izolacji na poddaszu nieużytkowym, w zimie jest tam bardzo zimno, a w lecie gorąco. Sufit łazienki i ściany skośne poniżej sufitu są oczywiście ocieplone.
Załączniki
fddff.jpg

Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 6 gości

Gotowe projekty domów