Nowe świetliki na płaskim dachu

Okna dachowe zaskakują innowacyjnością rozwiązań i wielkim wyborem zarówno samych okien, jak i akcesoriów okiennych. Poznaj rodzaje okien dachowych dzięki profesjonalistom z firmy Fakro.

Moderator: FAKRO

josefha8
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2024, 11:15
Nowe świetliki na płaskim dachu

autor: josefha8 » 20 mar 2024, 11:17

Położono nowy dach na płaskim dachu (dom szeregowy w Filadelfii), a także wymieniono świetliki. Powiedziano mi, że oryginalne świetliki były przeznaczone na dach pochyły.

Wróciłem do domu i zobaczyłem kopułowe świetliki z pleksiglasu, które były nieprzezroczyste/przeszklone. Nie było tego w pierwotnej umowie ani tego, że były to plexi, a jedyne, co było napisane, to świetliki kopułowe. Skontaktowałem się z dekarzami, którzy byli bardzo wyrozumiali i zaproponowali bezpłatną wymianę na przezroczystą pleksi, zakładając, że nie obejmą ich gwarancją. Powiedzieli, że ta przeszklona ma dwie warstwy, przez co pojawiające się drobne pęknięcia są niewidoczne. Ryzykuję, że zobaczę pęknięcia na przezroczystych.

Więc myślę, że chcę wiedzieć, czy naprawdę nie mogę mieć szklanych/płaskich świetlików na moim płaskim dachu? W miejscu, w którym się znajdują, występuje niewielkie nachylenie. Ponadto, jakie jest prawdopodobieństwo, że pleksi będzie widoczne zużycie i pęknięcia? Myślimy o sprzedaży za 2 lata, więc jeśli potrzeba dużo czasu na pokazanie, nie stanowi to dla mnie problemu.. I tak wolałbym przezroczysty, ale nie chcę widzieć pęknięcia za każdym razem, gdy spojrzę do salonu .

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 586
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Nowe świetliki na płaskim dachu

autor: FAKRO » 25 mar 2024, 12:19

Dzień dobry,
prosimy o przesłanie na adres kontakt@fakro.pl projektu dachu. Postaramy się pomóc.

Pozdrawiamy


Wróć do „Okna dachowe Fakro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów