Automatyczne otwieranie okna.

Okna dachowe zaskakują innowacyjnością rozwiązań i wielkim wyborem zarówno samych okien, jak i akcesoriów okiennych. Poznaj rodzaje okien dachowych dzięki profesjonalistom z firmy Fakro.

Moderator: FAKRO

pewans92
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2024, 11:24
Automatyczne otwieranie okna.

autor: pewans92 » 13 mar 2024, 11:25

Witam szanowną społeczność,

Myślałem o następującym projekcie, który pomógłby mi schłodzić mieszkanie w bardziej naturalny sposób. Mam mieszkanie 2-piętrowe + poddasze, z małym oknem na poddaszu. Ogólnie rzecz biorąc, ciepło gromadzi się na górze, więc jeśli chcę łatwo schłodzić drugie piętro, muszę otworzyć drzwi na strych i małe okno.

Zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś urządzenia elektrycznego, które pozwoliłoby mi otworzyć okno na poddaszu za pomocą asystenta domowego w oparciu o warunki zewnętrzne (nadal się nad tym zastanawiam). O ile widziałem w budynkach biurowych, istnieją otwieracze okien napędzane tłokiem i łańcuchem, ale wydaje się, że są one głównie przeznaczone do dużych okien.

Czy znacie jakieś małe urządzenie do otwierania okna dachowego sterowane za pomocą HA?

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 586
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Automatyczne otwieranie okna.

autor: FAKRO » 25 mar 2024, 12:15

pewans92 pisze:Witam szanowną społeczność,

Myślałem o następującym projekcie, który pomógłby mi schłodzić mieszkanie w bardziej naturalny sposób. Mam mieszkanie 2-piętrowe + poddasze, z małym oknem na poddaszu. Ogólnie rzecz biorąc, ciepło gromadzi się na górze, więc jeśli chcę łatwo schłodzić drugie piętro, muszę otworzyć drzwi na strych i małe okno.

Zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś urządzenia elektrycznego, które pozwoliłoby mi otworzyć okno na poddaszu za pomocą asystenta domowego w oparciu o warunki zewnętrzne (nadal się nad tym zastanawiam). O ile widziałem w budynkach biurowych, istnieją otwieracze okien napędzane tłokiem i łańcuchem, ale wydaje się, że są one głównie przeznaczone do dużych okien.

Czy znacie jakieś małe urządzenie do otwierania okna dachowego sterowane za pomocą HA?


Dzień dobry,
w sytuacji, kiedy jest to okno firmy FAKRO zachęcamy do zakupu napędu okiennego ZWN230 obsługiwanego za pomocą kontrolera ZRH12 (kontroler należy dokupić). Napęd dobierany jest do szerokości okna.

Zakupu napędu okiennego ZWN230 jak i pilota ZRH12 można dokonać poprzez sklep internetowy https://sklep.fakro.pl/ lub w sieci dystrybutorów firmy FAKRO.

Pozdrawiamy


Wróć do „Okna dachowe Fakro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: denverso, Omgili [Crawler], tokidsam i 23 gości

Gotowe projekty domów