Działka rolna w MPZP a budynek mieszkalny

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Vusepe
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2024, 23:36
Działka rolna w MPZP a budynek mieszkalny

autor: Vusepe » 12 mar 2024, 23:40

Cześć,
Od jakiegoś czasu przeglądam forum, ale nadszedł moment, kiedy potrzebuje pomocy.
Więc witam wszystkich serdecznie i zapraszam do dyskusji :)

Znalazłem bardzo fajną działkę i nie chodzi o jej cenę. Lokalizacja bardzo mi pasuje i jest po prostu ładna, jeszcze przed badaniami gruntu.
W geoportalu mam informację, że jest to teren rolny. Z pobranego ze strony gminy MPZP wyczytałem:

2. Tereny rolnicze 25-XX
1) przeznaczenie terenu: tereny rolnicze, dopuszcza się budowę siedlisk związanych z prowadzoną działalnością rolniczą;
2) zasady kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu:
a) wskaźnik powierzchni zabudowy- maksymalnie 1% powierzchni działki,
b) intensywność zabudowy - maksymalnie 0,03,
c) powierzchnia biologicznie czynna - minimalnie 95% powierzchni działki,
d) wysokość zabudowy - do 3 kondygnacji, maksymalnie 10 m; obiekty gospodarskie maksymalnie 12 m,
e) dachy strome dwuspadowe lub wielospadowe o połaciach symetrycznych, o kącie nachylenia 25-45o; dopuszcza się inne w typie zabudowy istniejącej,
f) dopuszcza się lokalizację obiektów budowlanych infrastruktury technicznej,
g) obowiązują ustalenia zawarte w § 8 i § 11;
3) zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego: obowiązują ustalenia zawarte w § 9;
4) zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej: fragmenty terenów 25- 3R1, 25-8R1 znajdują się w granicach stanowisk archeologicznych - stosuje się przepisy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;
5) ( )1;
6) tereny lub obiekty podlegające ochronie na podstawie odrębnych przepisów:
a) tereny leżą w zasięgu występowania wód podziemnych GZWP nr 215 „Subniecka Warszawska” - stosuje się przepisy prawa wodnego,
b) tereny znajdują się w granicach Obszaru Chronionego Krajobrazu Dolina Rzeki Jeziorki - stosuje się przepisy o ochronie przyrody,
c) fragmenty terenów 25-3R1, 25-8R1 znajdują się w granicach stanowisk archeologicznych - stosuje się przepisy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami,
d) przez tereny 25-1R1, 25-2R1, 25-3R1 przebiega gazociąg wysokiego ciśnienia wraz ze strefą ograniczeń, obowiązują przepisy odrębne, w tym prawa budowlanego,
e) teren przeznaczony pod zabudowę zagrodową - dopuszczalne poziomy hałasów regulują przepisy o ochronie środowiska;
7) zasady obsługi w zakresie komunikacji: obowiązują ustalenia zawarte w § 8 ust. 4 i § 15 ust. 1;
zasady obsługi w zakresie infrastruktury technicznej: obowiązują ustalenia zawarte w § 15 ust. 3.

Zauważyłem, że wiele innych działek z okolicy posiada podobne warunki w MPZP, ale pomimo to sprzedawane są z pozwoleniem na budowę i gotowym projektem.

Czy jakimś sposobem na opisanej działce da się postawić dom?
Zdjęcia działki w linku:
https://imgur.com/a/varpKVH

Dopiero jestem przed kontaktem z gminą.

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów