Zmiana sposobu użytkowania

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Nowy33
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lut 2024, 18:58
Zmiana sposobu użytkowania

autor: Nowy33 » 29 lut 2024, 19:07

Witam

Półtora roku temu złożyłem wniosek o ustalenie warunków zabudowy na siedlisko. Działka ma ponad 2 ha, warunki otrzymałem na dwa budynki gospodarcze do 35 m² i mieszkalny. Rozpocząłem budowę budynku gospodarczego ale teraz stwierdziłem, że chciałbym ten budynek przekształcić na rekreacyjny, więc ponownie wystąpiłem o warunki w celu zmiany sposobu użytkowania, ponieważ dla mojego obrębu nie ustalono mpzp. Po złożeniu wniosku otrzymałem informację od pani w gminie(nieoficjalnie), że raczej nie dostanę pozwolenia ponieważ budynek jest na III klasie ziemi. We wcześniejszych warunkach starostwo i gmina wyraziła zgodę dla budowy budynku gospodarczego na III klasie, więc czemu teraz mają robić problem ?. Kolejne pytanie to ile trwa czas oczekiwania na te nowe warunki. Przeczytałem wiele stron prawnych i urzędowych i prawdopodobnie jest to 30 dni roboczych, minęło już 28 i żadnego odzewu nie otrzymałem. Czy jeśli minie te 30 dni to mam zgłosić się do gminy o wydanie potwierdzenia o pozytywnej decyzji czy muszę czekać dłużej ?

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tom666tom i 24 gości

Gotowe projekty domów