Budowa domu samemu

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
sammypaucek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2023, 14:43
Re: Budowa domu samemu

autor: sammypaucek » 06 lis 2023, 14:47

Gdybym tylko miała czas na pewno chciałabym robić wszystko na własną rękę.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 494
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Budowa domu samemu

autor: martan » 11 sty 2024, 8:45

Pralnia - dzięki niej łazienka nie jest zagracona praniem i chemią domową. Głęboka umywalka "gospodarcza" - niezastąpiona (mycie butów, szczotek, pędzli itp.) Lodówka z kostkarką - mąż korzysta z niej każdego dnia. Elektryczne rolety - gdy ma się dużo okien, to naprawdę ułatwia życie. W kuchni osobny kran z filtrowaną wodą.
Ciekawie prezentuje się takie oświetlenie w podwieszanym suficie:
https://sklep.flexgips.com/sufity_podwieszane

Szczególnie, ze obecnie jest wiele ciekawych możliwości zabudowy.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2024, 12:00 przez martan, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.forumbudowlane.pl/

DaDudek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2015, 12:28
Re: Budowa domu samemu

autor: DaDudek » 26 sty 2024, 11:57

A może klinkier? Na fasadę bardzo dobry materiał. King Klinker ma szeroką ofertę, dobre ceny, klinkier jest dostępny od ręki. Uważam, że fasada będzie naprawdę oryginalna

kolak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 18 kwie 2015, 11:42
Re: Budowa domu samemu

autor: kolak » 02 lut 2024, 10:01

Tak. Mi się bardzo podobają takie domy. Kolekcje Dream House i Old Castle według mnie są po prostu najlepsze

groszeczkqa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwie 2016, 15:33
Re: Budowa domu samemu

autor: groszeczkqa » 27 lut 2024, 22:41

Oby nie elastyczne okładziny ścienne. Słaby i niepraktyczny materiał na elewację. W takim przypadku naprawdę lepiej stosować praktyczniejszy materiał

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Budowa domu samemu

autor: emsti » 16 kwie 2024, 13:39

Kuchnię najlepiej rozplanować z JPK Blum już na etapie budowy. Rozplanować łazienki (u mnie jedna jest mikro, a pół metra wiele by zmieniło. Rozplanować akie i gdzie mają stać meble - pomoże to w zaplanowaniu wielkości pomieszczeń i punktów elektrycznych. Drzwi przesuwne, chowane w ścianie, by się z nią licowały po zabudowie trzeba zaplanować przed stawianiem działówek. Karnisze i ledy podtynkowe - trzeba zaplanować przed tynkami. Przed zalaniem stropów warto zostawić dziury do rekuperacji. Przypilnować wielkości okien - jakie by się chciało i wysokości blatu w kuchni pod oknem, ew. tak by byl parapet nad blatem (co kto lubi - ja np. chciałam parapet, a mam mieć blat - parapet... bo nie dopilnowałam, nie wiedziałam). Warto w kuchni na etapie murowania zrobić komin went., żeby silnik od wyciągu był na strychu.


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów