Zewnętrzna izolacja termiczno akustyczna domu przy torach

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Q_KAMIL
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2024, 15:43
Zewnętrzna izolacja termiczno akustyczna domu przy torach

autor: Q_KAMIL » 21 lut 2024, 16:28

Dzień dobry,
mieszkam nieopodal (70m) torów kolejowych i stacji od której dochodzą dzięki komunikacyjnie, najbardziej denerwujące sygnały są dźwięki (plumkniecia) przed komunikatami głosowymi.Chciałem docieplić dom standardowo styropianem 10cm i myślałem ze to poprawi jeszcze akustykę, ale zgłębiając temat dowiedziałem się ze może ona się pogorszyć, przez wibracje.Dom w którym mieszkam ma z 50 lat. Jest zbudowany pewnie tym co było trochę cegły trochę silikatu, łącznie grubości ma ok 42 cm w środku jest szczelina w której jest wełna szklana (jeśli się nie osunęła)Mam takie pytania techniczne, jak ocieplić dom żeby nie pogorszyć, a możne nawet jak się uda poprawić izolację akustyczną, czy jak użyje metodę mokra (ETICS) standardową, czy pogorszy się izolacja akustyczna? Czy kupować  styropian akustyczny a może EPS plus sam nie wiem, może ktoś spotkał się z takim problemem albo ma wiedzę na ten temat. Z góry dzięki za każdą podpowiedź, co robić.

ps. mam okna dźwiękoszczelne.

Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów