Stary budynek

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mmaciej_h
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2024, 16:37
Stary budynek

autor: mmaciej_h » 11 lut 2024, 16:47

Cześć Wszystkim,

jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum liczę na zrozumienie :)

a więc sprowadza a mnie tutaj pewien pogmatwany temat daaawnej budowy, którą odziedziczyłem. Stan prawny jest bardzo zagmatwany i pełen sprzeczności, z tego co się orientowałem, może być różnie :(

Po kolei:
1. Budowa posiada PnB - rok 1990
2. Mam jeszcze dziennik budowy, jednak pierwszy wpis o rozpoczęciu robót - 1995, zakończenie prac 2010.
3. Położenie budynku - od granic działek 2,05m oraz 0,83m

i to mniej więcej tak wygląda.

Jakie mam opcje, które rozważałem.

1. Położenie domu w granicy jest zgodne z PnB, ale, tylko ja mam wiedzę, że rozpoczęto budowę, kiedy projekt był już nieważny - więc może być zwykła legalizacja, ale jednak jakieś pozwolenie było ......
2. Z drugiej strony wpis z 2010 roku nie pozwala mi na uproszczoną legalizację ....
3. Kolejny problem, dom jest ukończony, ale ..... w pierwotnym projekcie dom miał inny kształt niż faktycznie wybudowany.

Jest duży zonk, mogę wnioskować o wznowienie prac, ale wiem, że już nie zmienię kształtu do pierwotnie zaprojektowanego. Druga rzecz, nie dostanę zamiennego PnB - bo jest niezgodność położenia względem granic. Trzecia sprawa - legalizacja uproszczona - na mapie wyjdzie, położenie niezgodne z war. tech.

Co zrobić? :| :| :| :| :|

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów