Porady dotyczące zakupu i montażu używanych okien dachowych Velux

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

talba
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2024, 9:24
Porady dotyczące zakupu i montażu używanych okien dachowych Velux

autor: talba » 31 sty 2024, 9:29

Mój partner i ja remontujemy nasz pierwszy dom i chcemy (zlecić naszemu wykonawcy) zamontowanie jednego okna dachowego Velux i wymianę dwóch istniejących okien dachowych Velux. Przy tak wysokich kosztach nowych materiałów, kupowanie używanych materiałów będzie dla nas znacznie tańsze, a na rynku wtórnym znajduje się wiele okien Velux najnowszej generacji, ponieważ ludzie wymieniają je na lukarny.

Kody modeli: GGL MK04 2050 i GGL PK10 2050

Mam wrażenie, że przeszukałem cały internet, ale nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji ani wskazówek na temat zakupu lub montażu używanych okien dachowych Velux, więc byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł pomóc.

Nie potrzebujemy pomocy w wyborze rozmiaru/stylu okna, a konkretnie:

Czy to okropny pomysł, a jeśli tak, to dlaczego?

Na co powinienem zwrócić uwagę podczas przeglądu używanego okna?

Czy montaż używanej obróbki blacharskiej jest bezpieczny i jeśli tak, na co powinienem zwrócić uwagę podczas jej przeglądu?

Czy w przypadku instalowania używanej obróbki blacharskiej są jakieś elementy, które należy kupić nowe (np. kołnierz filcowy, ponieważ jest to materiał, który może rozerwać się podczas demontażu)

Wszelkie inne wskazówki lub rady dla tego pierwszego właściciela domu będą bardzo mile widziane!

Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów