Krzywe ściany zewnętrzne

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Joanna323232
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2023, 6:25
Krzywe ściany zewnętrzne

autor: Joanna323232 » 03 maja 2023, 6:36

Cześć. Właśnie budujemy wymarzony dom. Mały, parterowy, ledwo 100 m, bez żadnych udziwnień. Właśnie zszedł murarz i okazuje się, że dwie ściany w całości odchodzą od pionu o 2-3 cm jakby na zewnątrz. Dwóch pozostałych nie sprawdziliśmy jeszcze, ale wizualnie wydaje mi się, że nie są prosto. Wiadomo wieniec zepnie wszystko, ocieplenie przykryje, ale czy z z tym się nic nie stanie? Dach będzie z wiązarów, pokryty dachówką. Nie mamy ani jednego słupa.

aperto
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2023, 14:05
Re: Krzywe ściany zewnętrzne

autor: aperto » 23 maja 2023, 14:27

od nadzoru budowlanego trzeba by się zapytać fachowca, najlepiej żeby przyjechał i na oczy sam ocenił, tak ja to robiłem w https://premiumblinds.pl bo stan faktyczny może być inny niż mówisz.

taxo00
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2023, 1:58
Re: Krzywe ściany zewnętrzne

autor: taxo00 » 04 sie 2023, 2:08

Obramowaliśmy kilka zakrzywionych ścian. Kilka wskazówek z naszych doświadczeń:

Dwie warstwy ćwierćcalowej warstwy na arkusze. Rozłóż połączenia poziomo i pionowo. Używaj szerokich zszywek koronowych, a nie gwoździ. To lepiej to połączy. Potrzeba dwóch facetów współpracujących ze sobą, aby prawidłowo ułożyć arkusz.

Dokręć ten odstęp między kołkami. 8” o/c może wydawać się przesadą, ale zapewni gładszy wygląd po pokryciu.

Wygląda na to, że nie ma tam żadnych okien, ale jeśli są, mam też kilka wskazówek.

Aha, i masz rację z warstwą 3/4 ”na talerze. Sklej i skręć je razem. Lubię robić układ na wewnętrznej i zewnętrznej stronie ich zaraz po wycięciu. W mojej jurysdykcji wysokie ściany, takie jak ta, również vshare wymagają blokowania, a ja wolę śledzić bloki między układem słupków i numerować je, zamiast korzystać z matematyki. Jest szybszy i bardziej niezawodny.

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, mam zdjęcia z niektórych naszych prac, które mogę wysłać, abyś mógł zacząć.

Powodzenia, praca w promieniu jest świetną zabawą, gdy zrobisz to kilka razy

lamopes
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2023, 19:54
Re: Krzywe ściany zewnętrzne

autor: lamopes » 30 lis 2023, 20:22

Jeśli chcemy znaleźć dobrą firmę budowlaną, warto wybrać firmę które oferuje solidne usługi.

Bizon78
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 06 cze 2023, 7:46
Re: Krzywe ściany zewnętrzne

autor: Bizon78 » 02 sty 2024, 8:33

Przy budowie domu najważniejsze są fundamenty. Wiele osób, decydując się na postawienie budynku, nie zdaje sobie sprawy, że to, na jakim podłożu zostanie zbudowany domu wpływa na jego trwałość. Jedną ze skutecznych technik wzmacniania gruntu jest palowanie fundamentów umożliwiające równomierne rozłożenie masy budynku. Dzięki temu można postawić dom nawet na terenach podmokłych bez obawy, że budynek w krótkim czasie osiądzie.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów