Gładź na ściany malowane podkładem

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Kalafior1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2021, 17:53
Gładź na ściany malowane podkładem

autor: Kalafior1 » 18 lut 2022, 21:29

Cześć!

Mam tynki CW i chciałem zostawić takie i malować. Więc zrobiłem natryskowe malowanie podkładem białym, ale efekt nie jest taki jak chciałem. Czy chcąc położyć gładź muszę przed położeniem gruntować czy mogę jechać gładzią?

Będę robił gotową Atlas GTA.

kamilkamsd
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2021, 6:22
Re: Gładź na ściany malowane podkładem

autor: kamilkamsd » 30 lis 2023, 17:17

Rozumiem twoje zmartwienie. Jeśli chodzi o malowanie tynków CW i gładzię Atlas GTA, to zdecydowanie polecam przed nałożeniem gładzi zastosować podkład. To zapewni nie tylko lepszą przyczepność gładzi, ale także równomierne wchłonięcie farby, co ostatecznie da ci oczekiwany efekt. Aha i jeśli chodzi o narzędzia, to ostatnio korzystam z agregatu do malowania marki Komatz Ranger i muszę przyznać, że sprawuje się bardzo dobrze szczególnie przy większych powierzchniach. Jaki ty masz sprzęt?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Gładź na ściany malowane podkładem

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 09 gru 2023, 23:28

Szanowny Panie,
przed aplikacją gładzi rekomenduję delikatne przeszlifowanie powierzchni, jej odpylenie i zagruntowanie cienką warstwą gruntu. Grunt należy aplikować zgodnie z zaleceniami producenta. Po wyschnięciu gruntu można przystąpić do aplikacji gładzi.

Bizon78
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 06 cze 2023, 7:46
Re: Gładź na ściany malowane podkładem

autor: Bizon78 » 21 gru 2023, 14:21

Najpierw nakładaliśmy grunt, a potem gładź i wyszło całkiem dobrze. Tylko z tym szlifowaniem było sporo roboty... i pyłu...


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów