Problem z urzędem

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

U7ven
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2023, 16:39
Problem z urzędem

autor: U7ven » 29 lis 2023, 16:47

Witam wziąłem mieszkanie do remontu z urzędu i wszystko już mam gotowe zgodnie z umową,zanoszę opinie kominiarska która była wymogiem i nagle w urzędzie mówią że jest zła i musi być nowa (w opinii jest napisane że wszystko jest na prąd i że w budynku nie ma wentylacji)
Urząd kazał dostarczyć nową opinię gdzie ma być napisane jaka ma być wentylacja itp, kominiarz dał mi opinię gdzie napisal że w lokalu jest możliwość zrobienia kominu na zewnętrznej ścianie budynku ponad dach lub alternatywą jest możliwość montażu wentylacji rekuperacji. Napisałem prośbę o zgodę na rekuperacje ale dostałem odmowę z uzasadnieniem że kominiarz napisał że jest możliwość kominów więc musE robić kominy.
Nigdzie nie znalazłem paragrafu czy czegokolwiek w prawie budowlanym, normach itp gdzie jest nakaz budowania kominów.
Jak to jest? Budynek to 2 piętrowy budynek

Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów