Czym wyciszyć mieszkanie i czy to ma sens

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Szarlotka2510
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2023, 11:40
Czym wyciszyć mieszkanie i czy to ma sens

autor: Szarlotka2510 » 14 lis 2023, 12:25

Dzień dobry,
Szukałam spokojnego, cichego mieszkania. Już wiem, że nie znalazłam :( . Moi sąsiedzi z góry cały dzień są raczej spokojni i mało ich słychać - być może są wtedy poza mieszkaniem. Zaczynają "grasować" po 22, powiedziałabym nawet, że przed 23. Coś przenoszą, czymś stukają, skrzypią drzwiami itd. Do tego dowiedziałam się, że właśnie urodziło im się dziecko.Boję się myśleć, co będzie, gdy ich dziecko zacznie mi biegać nad głową i skakać. Dlatego pytam się Was, czy macie jakieś doświadczenie w temacie wyciszania mieszkania. Czy to jest skuteczne? Bo jeśli miałabym wydać klika lub kilkanaście tysięcy złotych, aby było tylko "troszkę" ciszej, to nie wiem czy ta skórka warta jest wyprawki. Wysokość do sufitu to 250 cm.

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Czym wyciszyć mieszkanie i czy to ma sens

autor: Kusza » 15 lis 2023, 11:06

Najskuteczniejszą metodą wyciszenia mieszkania od sąsiada z góry, jest instalacja podwieszanego sufitu. Umieszczona pod nim płyta z wełny poliestrowej o dużej gęstości, oraz płyta z granulat gumowego, pozowlą w skuteczny sposób wygłuszyć dźwięki pochodzące z górnej kondygnacji.

Szarlotka2510
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2023, 11:40
Re: Czym wyciszyć mieszkanie i czy to ma sens

autor: Szarlotka2510 » 15 lis 2023, 11:31

A z jaką ceną trzeba się liczyć?
Czy wygłuszy to biegające dziecko, przestawianie mebli, upuszczanie czegoś... Moi sąsiedzi mają skrzypiące drzwi, które umarłego mogłyby obudzić. Poszłabym do nich z WD40 ale boję się, że się obrażą. :D


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 51 gości

Gotowe projekty domów