ściany/ czym się wwiercić?

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

airwaves
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2010, 20:07
ściany/ czym się wwiercić?

autor: airwaves » 26 sty 2010, 20:15

mieszkam w bloku, sciana zewnetrzna (z oknem) jest strasznie twarda, praktycznie po wwierceniu się na 1,5 cm nie da sie dalej wiercić, próbowałem juz trzema mocnymi wiertarkami, mają co prawda swoje lata, ale powinny dac rade, co polecacie ? slyszalem ze jest jakies urządzenie na kształt pistoletu do tego typu dziur w mocnych scianach ale nie moge go znaleźć, prosze o porade

tomma
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:11
Re: ściany/ czym się wwiercić?

autor: tomma » 26 sty 2010, 20:31

może zacznij od dobrego wiertła, to jest zwykły żelbet, wiertarka oczywiście z udarem (no chyba że masz pecha i trafiasz w stal)

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11
Re: ściany/ czym się wwiercić?

autor: adamis » 26 sty 2010, 22:55

Zależy jakie masz wiertarki. Zwykła chińszczyzna z biedronki za 120 zł 850W z pionowym silnikiem wwierci się w taką ścianę swobodnie.
Wiertarki z silnikiem poziomym mogą mieć problem.
Oczywiście nie jest to reguła, bo markowa z poziomym ale o mocy min. 700w też powinna dać radę.
Chyba, że trafiłeś na metal.
adam

Awatar użytkownika
UNICOM
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 528
Rejestracja: 01 paź 2009, 6:18
Lokalizacja: RNI NISKO
Re: ściany/ czym się wwiercić?

autor: UNICOM » 26 sty 2010, 22:58

Na zelbeton to tylko wiertarka na SDS+ Idzie jak w maslo. Jeszcze zalezy jaka srednica otworu.
UNIKOM WSZELKIEJ PRACY!!!!

damian_k
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 16 sty 2010, 22:48
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontaktowanie:
Re: ściany/ czym się wwiercić?

autor: damian_k » 03 lut 2010, 11:40

Kiedyś wierciłem przez fundament w starym budownictwie i po przewierceniu ok 10 cm trafiłem na jakąś dziwną warstwę, w której wiertło się ślizgało i bardzo mocno grzało. Z otworu wylatywał czarny pył. Strasznie w p***e dostała wiertarka. Po przejechaniu tej warstwy, poszło już normalnie jak w maśle.
Orientuje się ktoś co to może być??

Bardzo mnie to ciekawi.

tomma
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:11
Re: ściany/ czym się wwiercić?

autor: tomma » 03 lut 2010, 11:44

skarb?:)

PGNKA
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2010, 18:04
Lokalizacja: Olsztyn
Re: ściany/ czym się wwiercić?

autor: PGNKA » 05 lut 2010, 18:18

Teoretycznie i na zachodzie, wszelkie ściany żelbetonowe wierci się za pomocą wietrnic diamentowych. Niestety nas w większości na to nie stać, nawet rzemieśników, stad jest walka na młotowiertarki.
W zależności od tego jaki chcemy wywiercić otwór ( jakie fi) do tego stosujemy różne młotowiertarki. Średnice do 24 mm-tu używamy młotowiertarek w klasie 2 kg. czyli na tzw sds+. Po wyżej 24 -używamy młotów wiercąco-kujących na system sds-max. By przewiercić się przez coś tak twardego nie używając wiertnicy diamentowej potrzebujemy wierteł z podwójną widią. Do tego dochodzi skręt wiertła- gdzieś ten urobek musi wychodzić- musi być odpowiedni.

Ps: wiertnice diamentowe pracują bez udaru- jako chłodziwo stosuje się w nich wodę. Można spokojnie wiercić duże otwory nawet w ścianach nośnych.

PGNKA
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2010, 18:04
Lokalizacja: Olsztyn
Re: ściany/ czym się wwiercić?

autor: PGNKA » 05 lut 2010, 18:20

damian_k pisze:Kiedyś wierciłem przez fundament w starym budownictwie i po przewierceniu ok 10 cm trafiłem na jakąś dziwną warstwę, w której wiertło się ślizgało i bardzo mocno grzało. Z otworu wylatywał czarny pył. Strasznie w p***e dostała wiertarka. Po przejechaniu tej warstwy, poszło już normalnie jak w maśle.
Orientuje się ktoś co to może być??

Bardzo mnie to ciekawi.


Zobacz jak wyszedł urobek. Poniemiecka cegła dobrze wypalona potrafi być twardsza niż gres- to tak dla przykładu.

ginbud
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 22 kwie 2009, 19:58
Lokalizacja: Chrapowo
Kontaktowanie:
Re: ściany/ czym się wwiercić?

autor: ginbud » 10 lut 2010, 22:24

witam
wiertarka z sds+ nie powinna mieć problemu z wierceniem dziur w blokowym żelbecie. pewnie trafiłeś na zbrojenie, ale to da się wyczuć podczas wiercenia, albo wierciłeś wiertarką z udarem mechanicznym zwykłymi wiertłami niby do betonu.
pozdrawiam

zbycha nie ma
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 12 lut 2010, 15:06
Lokalizacja: miasto100mostów
Re: ściany/ czym się wwiercić?

autor: zbycha nie ma » 17 lut 2010, 14:55

Witam wszystkich,
właśnie na żelbecie niedawno pogrzebałęm boscha z udarem.
także chyba najlepszy do bloku bylby mocny, udarowy sds.

Na pewno ku uciesze sasiadów :D

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: ściany/ czym się wwiercić?

autor: budek11 » 09 sie 2023, 10:39

Niektórzy używają klucza oczkowego.
Wieszasz na wiertło i pilnujesz by się nie przesuwał.

Jesli potrzebujesz narzędzi zerknij sobie tutaj:

https://buythis.pl/klucze-narzedzia-reczne/

W sklepie mają spory wybór kluczy ( w tym oczkowych).


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów