Izolacja poddasza użytkowego w wieżowcu z wielkiej plyty

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

oliwa
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2009, 16:15
Izolacja poddasza użytkowego w wieżowcu z wielkiej plyty

autor: oliwa » 22 lip 2023, 22:10

Tytułem wstępu napiszecie nie ma możliwości zmianyntypu ogrzewania, są grzejniki z co i będą :)

tematu Dzień dobry Stałem się posiadaczem mieszkania na poddaszu w wiezowowcu 17 kondygnacyjnym. Kłopot mam taki, że muszę wykonać ocieplenie stropodachu od wewnątrz. Stropodach jest warstwowy jest to płyta korytkowa. Jest tam jakaś warstwa wełny jak sadze może 5 cm i z obu stron beton. Jest tez kilka otworów wentylacyjnych 3szt na 30m2 ok 4 cm średnicy. Niekoniecznie szczelina wentylacyjna jest ciagla ze względu na podciagi. Dotychczas ocieplenie stanowiło 15 cm wełny, czyli gk/folia/wełna/stropodach. Na stopie pleśń, nie jakoś dużo ale jednak. Potraktowałem to chlorem i ozonem, wiec problem z głowy. Pytanie jest takie jak to teraz ocieplić, została mi ta wełna jest w dobrym stanie. Czy może jakaś Piana PUR ? Co z izolacja szczelna i przepuszczalna ?

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 600
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Izolacja poddasza użytkowego w wieżowcu z wielkiej plyty

autor: Om3k » 24 lip 2023, 11:08

Oliwa.

W przypadku 17 kondygnacyjnego budynku mieszkalnego nie ma możliwości zastosowania termoizolacji stropodachu pianą PUR. Piana poliuretanowa PUR posiada bowiem klasę reakcji na ogień E (badanie przeprowadzone zgodnie z PN-EN 13501-1) co odpowiada określeniom: materiał łatwo zapalny, samogasnący, intensywnie dymiący.

Dla porównania napiszę, że wełna mineralna posiada klasę reakcji na ogień A1 – jest to więc materiał niepalny.

Jeśli chciałbyś mieć pewność, że planowane warstwy stropadachu nie ulegną w przyszłości zawilgoceniu lub zagrzybieniu, to trzeba wykonać analizę cieplno-wilgotnościowej przegrody budowlanej.

Dobieranie paroizolacji lub membrany paroprzepuszczalnej, bez niniejszej analizy jest błędem, wróżeniem z fusów.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów