Łaty i kontrłaty

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Łaty i kontrłaty

autor: Redakcja » 31 sty 2012, 11:06

Łaty i kontrłaty dachowe to drewniane elementy konstrukcji dachu. Stosuje się je w przypadku dachów spadowych... Przeczytaj temat >>
Redakcja

Burek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:58
Łaty i kontrłaty

autor: Burek » 31 sty 2012, 11:06

Brakuje mi tu informacji, że łata jest materiałem budowlanym konstrukcyjnym, który powinien mieć od 1.01.2012 r. oznakowanie CE

zakst
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2011, 9:41

autor: zakst » 01 lut 2012, 13:38

Zgadzam się z P.Burek.Drewno konstrukcyjne na więżby dachowe powinno posiadać atest lub certyfikat producenta.Ponieważ ta sprawa na dzień dzisiejszy nie jest właściwie określona przepisami,proszę uprzejmie o wyjasnienie dogłębne tego tematu.Pomijam klasy drewna które obowiązują zgodnie z PN.Producenci i sprzedawcy również nie przestrzegają obowiązku wystawiania takiego dokumentu!!???

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: Łaty i kontrłaty

autor: tyga33 » 15 kwie 2016, 9:39

Praktyczne łaty ma Schedpol w swojej ofercie. Korzystam już od dłuższego czasu z ich produktów i jestem zadowolony. Lekkie z profili aluminiowych co jednak ma kolosalne znaczenie jak się długo z takim przedmiotem w ręce pracuje. Mają murarskie i też nieco inne tynkarskie w ofercie. Co do szczegółów technicznych i budowy łat to na stronie http://www.schedpol.pl/narzedzia/main.php?lang=pl&menu_poz1&dzial=o_ofercie są dokładnie opisane.

Wmagda90
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2020, 9:23
Łaty i kontrłaty - alternatywa dla sztywnego poszycia dachu

autor: Wmagda90 » 17 wrz 2020, 7:53

łaty dachowe w blachtex są dostepne od reki. Super sprawa

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Łaty i kontrłaty

autor: emsti » 19 lip 2023, 10:27

Czy łaty i kontrłaty powinny być impregnowane? Chodzi mi o ten typowy, standardowy zielony impregnat. Dach będzie z blachodachówki. Słyszałem opinie, że impregnat solny może mieć zły wpływ zarówno na membranę jak i blachodachówkę. Czy to prawda, że w razie czego, gdyby coś działo się z blachodachówką to gwarancja nie zostanie uznana ze względu na posiadanie zaimpregnowanych łat i kontrłat?
Z drugiej strony boję się, że w niezabezpieczone łaty może wejść jakaś choroba drewna lub robale.
Z trzeciej strony impregnowanie dosyć świeżych łat w dodatku pędzlem jest raczej mało skuteczne. Ponoć impregnacja powinna być ciśnieniowa - tak żeby drewno po przecięciu było zielone w środku.
Impregnować czy nie impregnować?


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów