Warunki techniczne dla sieci wodociągowej

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Settius
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2021, 9:49
Warunki techniczne dla sieci wodociągowej

autor: Settius » 26 paź 2021, 9:51

Do działki (teren MN w MPZP) na której chcę się budować trzeba rozbudować sieć wodociągową (ok. 45m). Złożyłem "Wniosek o przyłączenie "do zakładu komunalnego. Takie kombo warunki przyłączeniowe i techniczne w jednym (na stronie nie ma innych wniosków w tym temacie).
Warunki przyłączeniowe dostałem negatywne (raczej oczywiste), ale musiałem wysłać oświadczenie woli, że chcę rozbudować i wtedy miałem otrzymać warunki techniczne.
Otrzymałem informację (SMS), że jak chcę warunki techniczne to mam podpisać umowę o przekazaniu odpłatnie wybudowanej sieci wodociągowej (warunki techniczne miały być załącznikiem do umowy). W umowie jest zawarty punkt w którym oświadczam, że posiadam prawo do dysponowanie nieruchomością na cele budowlane. Oczywiście byłoby to nieprawdą, a nawet niemożliwe do spełnienia (nie otrzymałem jeszcze nawet warunków technicznych!).
Czy jest to powszechnie przyjęta praktyka czy może zakład komunalny wyraźnie działa na szkodę inwestora? Co zrobić w takiej sytuacji?

qawerek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2023, 11:59
Re: Warunki techniczne dla sieci wodociągowej

autor: qawerek » 18 maja 2023, 12:07

Myślę, że to był jednak wzór umowy, którego nie ogarnęli. No generalnie powinieneś im to zgłosić i napisać, że ten tytuł prawny dopiero będziesz mieć.

W takich sprawach warto też wziąć jakiegoś prawnika, polecam r. pr. Adama Ptasińskiego z Katowic.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów