Pytania dotyczące przebudowy kuchni i szukam porady!

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

budvesota
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2023, 12:30
Pytania dotyczące przebudowy kuchni i szukam porady!

autor: budvesota » 25 kwie 2023, 15:06

Cześć!

Szybkie podsumowanie naszych doświadczeń: Kosmetycznie przerobiliśmy 2 połówki wanny w naszym domu, odinstalowaliśmy i zainstalowaliśmy toalety i umywalki oraz podłogi. Budowałem scenografie w teatrach, zanim zostałem SAHM, więc mam niewielkie doświadczenie budowlane, a także elektryczne. Mamy 3 małych dzieci, które będą obecne podczas budowy. Żyjemy w Maryland, na boisku do ustalania cen mobdro kodi .

Planujemy z mężem remont kuchni. Mamy ogólny zarys tego, czego chcemy, jeśli chodzi o nowy układ. Ale chcemy zamknąć dolną połowę okna, aby móc dodać szafki i blat przed nią. Jeśli o to chodzi, czy ktoś ma jakieś rady? Czy powinniśmy zatrudnić profesjonalistę, aby to zrobił, ponieważ ma to związek z uszczelnieniem ściany zewnętrznej? ETA: Mamy bocznicę w tej części naszego domu, ale jest to mała ściana. Mam nadzieję, że wymiana sidingu nie będzie taka zła.

Szafki prawdopodobnie kupimy w IKEA i sami je zamontujemy. Dla tych, którzy przeszli tę drogę, czy powinniśmy zamówić je od czasu do czasu, aby rozpocząć przebudowę, czy też poczekać z zamówieniem szafek, aż będziemy gotowi z podłogą? Wymieniamy starą drewnianą podłogę na płytki, więc ułożenie podłogi zajmie kilka dni. Nie zdecydowaliśmy, czy będziemy to robić sami, czy też ktoś przyjdzie. Każdy skłania się w inną stronę.

Przeprowadzamy się też tam, gdzie jest zlewozmywak i piekarnik gazowy. Planujemy zatrudnić fachowca do zmiany trasy wody i gazu. Zdecydowanie nie chce tego zepsuć. Ludzie, którzy byli właścicielami domu przed nami, wykonali wiele prac hydraulicznych i elektrycznych dla majsterkowiczów, a znalezienie „szybkich rozwiązań”, które wymyślił Charles, jest szalenie frustrujące. Mamy tendencję do mówienia „Cholera, Charles” za każdym razem, gdy wymieniamy oprawę oświetleniową, włącznik światła lub gniazdko. Ten koleś nie miał gówna.

Podczas planowania przeszukiwaliśmy tę łódź podwodną w poszukiwaniu pomysłów i porad. Teraz nadszedł czas, aby to zrobić!

SpecOdWszystkiego
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 07 gru 2022, 21:00
Re: Pytania dotyczące przebudowy kuchni i szukam porady!

autor: SpecOdWszystkiego » 05 maja 2023, 9:09

Te szafki z IKEI są o tyle dobre, że jak się już decydujesz na jeden system, to zawsze można dobrać jakieś nowe elementy czy części. Dobry wybór :D


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów