Powtórne malowanie domu drewnianego

Domy drewniane w praktyce ? tajniki prawidłowej budowy domów w różnych technologiach, specyfika eksploatacji, zagadnienia techniczne i opinie użytkowników. Wszystkie informacje na temat domów drewnianych znajdziesz w tym dziale.
pepes
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2023, 9:11
Powtórne malowanie domu drewnianego

autor: pepes » 17 kwie 2023, 9:35

Dzień dobry,

Chciałem w tym roku odmalować z zewnątrz dom drewniany (sosna) postawiony 5 lat temu. Domek stoi w lesie i już na ściany wchodzą czarne kropki, zapewne albo grzyb albo pleśń (jak na załączonych zdjęciach).
Od nowości pomalowany był lakierobejcą Sadolin Extra.
Sama farba sprawuje się dobrze, nie łuszczy się.
Myślę o pomalowaniu go lazurą Remmers Hk-lasur 3w1.
Zrobiłem próbkę na fragmencie ściany i z tego co widzę nie jest to farba specjalnie kryjąca, więc żeby owych kropek nie było widać, trzeba by je zeszlifować.
Mam kilka pytań, przyznam kompletnego laika w temacie:
-co, jeśli tej pleśni, grzyba nie zeszlifuje tylko po prostu 2x pomaluje tą lasurą? Zadziała ona grzybo, pleśniobójczo i deska nie będzie się psuła? (pomijając fakt, że kropki będzie widać)
-co, jeśli kropki zeszlifuję, ale nie do gołej deski, jednak jakaś cześć sadolina zostanie? Czy uzyskam trwały efekt lasury 3w1?
-jeśli nie ten Remmers Hk-lasur 3w1 to co polecacie, dobrze kryjącego i nie łuszczącego się po latach do użycia na te warstwę Sadolina ? I czy uprzednio te kropy szlifować?
Tak sobie myślę, że jak będę szlifować to jednak warto żeby farba którą pomaluje miała również właściwości zabezpieczające (w końcu do domek w lesie)

Będę wdzięczny za konstruktywne uwagi.
Załączniki
20220605_155908.jpg
.
20220605_155858.jpg
.

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Powtórne malowanie domu drewnianego

autor: Baks » 24 kwie 2023, 14:33

Koniecznie zeszlifować. Kup sobie w markecie budowlanym zestaw do szlifowania z faster tools za 50 zł i ogarniesz temat.


Wróć do „Domy Drewniane ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 14 gości

Gotowe projekty domów