sztuczna trawa na balkonie

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

el_polacco
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 09 sie 2010, 22:14
Lokalizacja: podkarpacie
sztuczna trawa na balkonie

autor: el_polacco » 11 cze 2013, 8:48

Witam, chciałbym się poradzić w pewnej sprawie. Mianowicie chcę wykończyć balkon poprzez położenie na nim wykładziny a'la sztuczna trawa, jednak nachodzą mnie wątpliwości o sposób jej montażu, czy warto zamontować na stałe czy w sposób umozliwiający ściąganie jej na zimę.
Zastanawiam się co będzie lepsze czy przyklejenie tego klejem do wykładzin (pytanie jakim) czy w jakiś inny sposób, typu jakieś listewki po bokach ewentualnie kołki szybkiego montażu z większymi podkładkami. Zaznacze, że po balkonie poruszać się będzie mały szkrab więc chcę uniknąć wszelkich ostrych krawędzi.

Chodzi o taki typ wykładziny:
Obrazek

Dawid777
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 14 gru 2012, 13:48
Re: sztuczna trawa na balkonie

autor: Dawid777 » 04 wrz 2013, 11:58

Ja bym przykleił na stałe. W końcu to tworzywo sztuczne i nic nie powinno się z tym dziać, ale zaznaczam, że nie jestem ekspertem i najlepiej zapytać czy sztuczna trawa na balkon lub taras jest "trawą" całoroczną.

Link do sklepu gdzie udzielą fachowej odpowiedzi masz w treści

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04
Re: sztuczna trawa na balkonie

autor: bartnik1 » 29 maja 2018, 20:16

Macie odpowiedz jesli chodzi własnie o zagospodarowanie tarasu [Market OBI]
Jest w czym wybierac.

adamstkocz
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2018, 10:11
Re: sztuczna trawa na balkonie

autor: adamstkocz » 30 maja 2018, 14:29

Specjalny klej sobie poradzi. Jedź do budowlanego i na dziale ci pomogą.

mareksmialek
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2019, 7:54
Re: sztuczna trawa na balkonie

autor: mareksmialek » 21 lis 2019, 9:42

myślę, że spokojnie możesz kłaść na stałe. jak dobrze przykleisz to będzie ok. ja mam sztuczną trawę już drugi rok na balkonie i nie dzieje się nic niepokojącego. jak chcesz podeślę Ci zdjęcia.

herbii
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2021, 10:07
Re: sztuczna trawa na balkonie

autor: herbii » 16 cze 2021, 10:20

Dzień dobry,
wypowiem się może jako osoba zajmująca się montażem sztucznej trawy - my używamy sztucznej trawy Ricco i jak się bierze od producenta to nie ma problemu.

Sztuczna trawa jest przystosowana, do zewnętrznego użytku i z nią nie powinno być żadnego problemu. Można zastosować specjalne kleje dwuskładnikowe z utwardzaczem, i wtedy łączenia brytów powinny spokojnie wytrzymać. W przypadku mniejszych tarasów i balkonów, można kupić taką zwykłą taśmę do łączenia trawy - dostępne w castoramie/leroy merlin i też powinny się sprawdzić...

ekasboyan
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2023, 16:10
Re: sztuczna trawa na balkonie

autor: ekasboyan » 01 kwie 2023, 17:08

Jak to utrzymać, przyklejony do betonu? Moja dziewczyna i ja wynajmujemy, więc chcemy mieć możliwość zerwania go i całkowitego wyczyszczenia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Czy ktoś zna dobre rozwiązanie lub klej 10.0.0.0.1?


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

Gotowe projekty domów