Materac lateksowy czy piankowy?

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Yonna
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, 17:29
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: Yonna » 26 kwie 2021, 19:12

Wydawało mi się, że nie ma wygodniejszych materacy niż piankowe. Ale od ponad roku śpię na materacu hybrydowym Comfeel Start i mogę tylko powiedzieć, że pianka i sprężyny razem są jeszcze bardziej komfortowe i lepiej podpierają kręgosłup niż sama pianka.

AgusiaBielak
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2021, 21:50
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: AgusiaBielak » 27 kwie 2021, 22:03

Ja mam najwygodniejszy pod słońcem materac lateksowy Hetman Aqua i jestem z niego bardzo zadowolona :lol: jak dla mnie lateks ma super wlasciwisci, jest przede wszystkim antyalergiczny i zdrowy dla kręgosłupa, a to wg. mnie bardzo ważne.

Majka2312
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 12 sty 2018, 22:20
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: Majka2312 » 06 maja 2021, 21:27

U mnie fajnie się sprawdza taki z pianki termoelastycznej. Swój mam z sovea, dobrze układa się pod ciałem- i to w każdej pozycji, nie ma wgnieceń ani dziur. Jest na prawdę solidnie wykonany. Duży plus również za 5-letnią gwarancję.

Michał94
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:45
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: Michał94 » 07 maja 2021, 18:40

U nas sprawdza się piankowy z sovea . Bardzo fajny i eleastyczny, układa się fajnie do ciała

daminoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2020, 15:44
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: daminoo » 13 maja 2021, 14:47

Polecam materac lateksowy antyalergic covers dla dziecka. Materac jest wyrobem medycznym, posiada pozytywną opinie Instytutu Matki i Dziecka, zapobiega wadom postawy u dziecka

Natalaaaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2021, 14:02
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: Natalaaaaa » 22 cze 2021, 13:43

Wszystko zależy od tego co oczekujesz od takiego materaca. Jeśli nie jesteś do końca zdecydowany to dobrą opcją jest materac lateksowy z wkładem piankowym. Lateks chroni materac przed wchłanianiem wilgoci, kurzu, co powoduje, że szczególnie polecany jest dla osób cierpiącym na alergie. zapewnia wygodne położenie ciała oraz dopasowanie do wybranej strony, ponieważ z jednej strony jest miękki, z drugiej strony twardszy.

matinowak234
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2019, 10:09
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: matinowak234 » 16 lip 2021, 8:00

Jak materac to tylko lateksowy ! Jest hignieczny i bardzo wygodny. W dodatku lateks moim zdaniem jest lepszym wyborem bo nie zuzywa sie tak szybko jak pianka. Ja sam spie na materacu lateksowym hilding melody i polecam wszystkim

Opolanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2021, 20:27
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: Opolanka » 21 lip 2021, 20:46

Spałam na roznych materacach i lateksowych i piankowych i sprężynowych. Obecnie mam model Comfeel drift z pianka bultex. Jak do tej pory jest najlepszy i najwygodniejszy. Jest wysoki, elastyczny i z dobrych przepuszczalnych materiałów. Mimo dłuższego użytkowania nadal nie widać zadnych wgniecen i co najważniejsze dobrze się na nim śpi.

Marek2
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 sie 2021, 18:50
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: Marek2 » 16 wrz 2021, 19:54

Piankowy Kapua Hana, to najwygodniejszy materac na którym spałem. Odpowiednio twardy i dobrze się układa pod ciałem.

aniakowal223
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2021, 11:58
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: aniakowal223 » 14 paź 2021, 12:20

Polecałabym zakupić materac ze sprężynami kieszeniowymi. Super śpi się na nich, dopasowują się do ciała a co ważne kręgosłup podczas snu, jest w linii prostej. Jak dla mnie sen jest ważny, wiec polecę ten, który sama zakupiłam. :arrow:
Dwustronny materac kieszeniowy Active/Arizona 160x200 cm H3/H4 lateks kokos

LenaWi
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2021, 21:05
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: LenaWi » 14 paź 2021, 23:56

aniakowal223 pisze:Polecałabym zakupić materac ze sprężynami kieszeniowymi. Super śpi się na nich, dopasowują się do ciała a co ważne kręgosłup podczas snu, jest w linii prostej. Jak dla mnie sen jest ważny, wiec polecę ten, który sama zakupiłam. :arrow:
Dwustronny materac kieszeniowy Active/Arizona 160x200 cm H3/H4 lateks kokos



Też tak uważam. Materace ze sprężynami kieszeniowymi to najlepsza opcja zakupu. Mam od niedawna materac sprężynowy Modulia Balance i w końcu wiem co znaczy zdrowo i wygodnie spać

daminoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2020, 15:44
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: daminoo » 14 lis 2021, 16:04

mam bardzo dobry materac [Materacyk]
materacyk sklada sie z pianki lateksowej, materacyk ma fajne podparcie dla plecow dziecka

Feliks86
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2021, 7:19
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: Feliks86 » 17 lis 2021, 11:42

Mnie się wydaję, że piankowe szybko ulegają niszczeniu. Jeśli już stawiasz na wytrzymałość i też wygodę to te lateksowe świetnie się sprawdzą.

daminoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2020, 15:44
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: daminoo » 24 lut 2022, 13:58

długo sie zastanawialismy z zona jaki materac kupic naszym blizniakom. bylismy chyba w kazdym sklepie z materacami u nas w miescie, w internecie tez szukalismy i znalezlismy ten materac [Materacyk]. Materac ma pozytywna opinie instytutu matki i dziecka. materac cechuje sie doskonała cyrkulacja powietrza. Materac spełnia oczekiwania, grubość i twardość jest wystarczająca

kojka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:17
Re: Materac lateksowy czy piankowy?

autor: kojka » 06 mar 2023, 12:30

piankowy sie zapada po jakims czasie lepsze sa lateksowe :) ewentualnie piankowo lateksowy, na stronie [Materacyk] maja swietne jakosciowo


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów