Mam do odnowienia budynek drewniany

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Fikol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 28 cze 2022, 7:57
Mam do odnowienia budynek drewniany

autor: Fikol » 07 paź 2022, 11:56

Mam do odnowienia budynek drewniany, wymagający czyszczenia drewna i jakieś sensownej odnowy i zabezpieczenia, tak by nic niepokojącego potem się z nim nie działo.

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Mam do odnowienia budynek drewniany

autor: Baks » 10 paź 2022, 11:26

Do czyszczenia mogę polecić myjkę ciśnieniową oraz odpowiednią chemię. Myjka ciepłowodna, taki np. HDS od Karchera, zdecydowanie ułatwi pracę. Co do środków chemicznych, to możesz podpytać na czacie Pestar-Karcher czy mają coś na tego typu zabrudzenia lub wyposażyć myjkę z akcesoria do piaskowania na mokro. Przy tym piaskowaniu, to wierzchnią warstwę zdejmiesz z łatwością.

Kasprowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 23 wrz 2020, 12:20
Re: Mam do odnowienia budynek drewniany

autor: Kasprowicz » 11 paź 2022, 10:16

Z tego co można wyczytać to jednak mycie ciśnieniowe nie ma sensu przy domach z drewna, bo może dojść do poważnych uszkodzeń i zalania domu. W przypadku myciedomowdrewnianych.pl można liczyć na szorowanie, ewentualnie piaskowanie albo sodowanie. Jest też opcja szlifowania. Wszystko metodami naturalnymi więc nie będzie uszkodzenia drewna.

e-Rzecznik Vidaron
Aktywny
Aktywny
Posty: 124
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:20
Kontaktowanie:
Re: Mam do odnowienia budynek drewniany

autor: e-Rzecznik Vidaron » 11 paź 2022, 22:00

Szanowny Panie,
Gdy drewno zostanie już dokładnie oczyszczone, warto zadbać o jego zabezpieczenie. Elewacja budynku jest narażona na działanie warunków atmosferycznych i szkodniki. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie wysokiej jakości impregnatu do drewna, który głęboko wnika w jego strukturę, chroni materiał przed korozją biologiczną, a jednocześnie podkreśla naturalny charakter i usłojenie.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów