Wentylacja w ścianie a formalności

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Nieswiadomy
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2022, 20:55
Wentylacja w ścianie a formalności

autor: Nieswiadomy » 28 wrz 2022, 21:04

Witam, nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytania wiec pozwoliłem sobie napisać nowy temat.

Kamienica. Chciałbym przenieść kuchnię do pomieszczenia w którym nie ma wentylacji. Podłączenie do komina wentylacyjnego stamtąd nie jest możliwe. W aktualnej kuchni mam wentylacje poprowadzona przez ścianę na zewnątrz budynku.
1. Czy mogę bezproblemowo wykonać taka sama wentylacje w innym pomieszczeniu? Przez ścianę i zamontować kratki
2. Czy potrzebne są jakieś zgody wspólnoty/innych lokatorów/kominiarza? Co trzeba zrobić od a do z
3. Czy po wykonaniu takiej wentylacji kominiarz już będzie przychodzić co roku sprawdzać ten przewod?
4. Czy potrzebne są jakieś zgody by mieć kuchnie w innym miejscu?

Dziękuje za odpowiedzi

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wentylacja w ścianie a formalności

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 wrz 2022, 21:34

Dziury to nie wentylacja.
Wentylacja to nawiew 30m3/h na osobę do sypialni , a usuwanie powietrza przez łazienki.
Załączniki
EN 13779.png
HVAC - najtańszy komfort.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Wentylacja w ścianie a formalności

autor: Interno » 28 wrz 2022, 21:44

Pkt. 1 czyli dziurawienie elewacji i montaż wywietrzaków na tejże elewacji oraz Pkt.4 czyli zmiana funkcji pomieszczenia wymaga zgody wspólnoty.
Radziłbym zacząć od przestudiowania sprawozdania kominiarskiego z lat ubiegłych i ewentualnej konsultacji tego co chcesz zrobić z kominiarzami.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Grapeshot [Crawler] i 55 gości

Gotowe projekty domów