Montaż paneli na dachu

Fotowoltaika w domu to instalacja składająca się z paneli słonecznych, falownika i odpowiedniego okablowania. Instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystać energię słoneczną jako nieograniczone źródło zasilania. Panele słoneczne to połączone ogniwa fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną. Dowiedz się czy warto inwestować w fotowoltaikę i jak starać się o dofinansowanie do niej. Poznaj plusy i minusy wykorzystania energii słonecznej jako odnawialnego źródła energii.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

c3nt
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2021, 19:34
Montaż paneli na dachu

autor: c3nt » 05 mar 2022, 0:20

Hej,
Rozmawiając z pewną firmą montującą panele, monter powiedział mi, że na moim dachu nie trzeba montować paneli do krokwi.

Wydaję mi się, że jednak byłoby to konieczne - dach jest przykryty blachodachówką (35 stopni skosu), która jest... po prostu pokryciem dachowym. Jaka jest reguła?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Ronin
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 05 lip 2022, 7:56
Re: Montaż paneli na dachu

autor: Ronin » 27 lip 2022, 10:03

Instalacje fotowoltaiczne wykonuje taka firma jak Solarna Polska - . Kontakt z pracownikami pozwoli na omówienie instalacji i ewentualny wybór właściwych dla klienta paneli, mocy instalacji. Taka obsługa to szansa na stworzenie warunków, w których łatwiej będzie wybrać właściwy projekt.

wolskimarcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 22 wrz 2021, 7:30
Re: Montaż paneli na dachu

autor: wolskimarcin » 08 wrz 2022, 13:21

Zachęcam do zaczerpnięcia wiedzy także od innej firmy. U mnie panelami zajęła się firma SPR-Polska i mogę ją serdecznie polecić. Swoją pracę wykonali sprawnie i bardzo dokładnie.

Danmak
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 07 kwie 2023, 11:10
Re: Montaż paneli na dachu

autor: Danmak » 27 lip 2023, 13:06

Dzwoń pod 573 396 620 do ekspertów instalacji fotowoltaicznych z Małopolski, którzy pomagają też w zabezpieczeniu dachówki i podejmują się szybkiego, wysokociśnieniowego mycia budynków mieszkalnych, ale i komercyjnych.


Wróć do „Instalacje fotowoltaiczne i panele słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów