Dewalt czy Makita??? A może coś innego???

Dział przeznaczony przede wszystkim dla dekarzy i profesjonalistów. Tutaj poznacie najnowsze narzędzia dekarskie, które przydadzą się w Waszej codziennej pracy.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

ZIBI302
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2008, 15:06
co wybrac?

autor: ZIBI302 » 12 wrz 2008, 23:02

powiem tak mialem wszystkie sprzety dewalta i zmienilem na ,pily reczne wzolem hitachi-maja lepsza prowadnice z odlewu nie krzywia sie.dewalt pily stolowe,wkretarki -makita czarna.baterie ma rewelacyjne i jest leciutka.millwoki sds .chcialem wszystko z makity a mam hitachi,millwoki,dewalt i makita.
kolega sabazjos podal dobre stronki by to sprawdzic. screwfix.com/prods/47455/Power-Tools.

Tomaszz
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 05 sie 2008, 10:46

autor: Tomaszz » 23 wrz 2008, 12:30

Również stawiam na japońską precyzje, ale spod innej marki. Kiedyś kupiłem piłe spalinową Hitachi i nie miałem z nią żadnych problemów, do dziś tnie drzewo na zimę. Fakt, zmieniałem już łańcuch i po każdej robocie czyszczę pozostałości z oleju i inny syf.
Jak się budowałem też postawiłem na Hitachi (młotowiertarke, 2 wiertark udarowei- jedna na akumulator, szlifierke), żadne z tych narzędzi nie zawiodło mnie, a chodziły codziennie. Nie znam się dokładnie na parametrach, jeżeli chodzi o moc, mi w zupełności wystarczyły. Troszkę kasy poszło na te narzędzia, ale dzięki temu, sporo rzeczy wykonywałem z ojcem i teściem i dużo zaoszczędziłem na ekipie.

Danton
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 02 wrz 2008, 20:20

autor: Danton » 10 paź 2008, 14:19

dewalt tylko:)

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale

autor: yanes » 10 paź 2008, 21:21

Danton pisze:dewalt tylko:)



Nooo,szczególnie pilarki tarczowe,kiedy znajomy szwed z firmy budowlanej mówił mi ze zajezdził 5 szt. przez letni sezon to mu nie wierzyłem.Młotkowiertarki-super dobre sprzęgła przeciążeniowe ,żadne wiertlo nie zostanie wyciągnięte po zaklinowaniu w betonie.Ukośnice-udoskonalenia po Elu zamiast na dobre wyszły na gorsze.Marketing i reklama górą !!!Makita tylko

radzix309
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2008, 7:52

autor: radzix309 » 23 paź 2008, 8:08

ja osobiście mogę polecić Metabo, firma w Polsce trochę mniej znana ale przodująca w niemczech. jeszcze sie na tych elektronarzędziach nie zawiodłem. a teraz dają jeszcze 3 lata gwarancji

Flugger
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2008, 19:27
Lokalizacja: lebork

autor: Flugger » 25 paź 2008, 13:07

Ja moge zadac pytanie kto ma wiecej serwisow Makita czy Dewalt? Dewalt ma wiecej.Pytanie dla czego?
By dyskutowac ktora firma jest lepsza trzebaby bardzie sprecyzowac co do narzedzi.Nie kazda frima ma te same rozwiazania techniczne.

maczopk63
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:06
Lokalizacja: Małopolskie

autor: maczopk63 » 02 lis 2008, 17:41

Makita

Adarkar
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 01 lut 2008, 11:52

autor: Adarkar » 07 lis 2008, 8:34

Tomaszz pisze:Również stawiam na japońską precyzje, ale spod innej marki. Kiedyś kupiłem piłe spalinową Hitachi i nie miałem z nią żadnych problemów, do dziś tnie drzewo na zimę. Fakt, zmieniałem już łańcuch i po każdej robocie czyszczę pozostałości z oleju i inny syf.
Jak się budowałem też postawiłem na Hitachi (młotowiertarke, 2 wiertark udarowei- jedna na akumulator, szlifierke), żadne z tych narzędzi nie zawiodło mnie, a chodziły codziennie. Nie znam się dokładnie na parametrach, jeżeli chodzi o moc, mi w zupełności wystarczyły. Troszkę kasy poszło na te narzędzia, ale dzięki temu, sporo rzeczy wykonywałem z ojcem i teściem i dużo zaoszczędziłem na ekipie.

Mnie padl mlotek Hitachi i gdy zawiozlem do serwisu to pan mi powiedzial ze ma wade fabryczna konstrukcyjna i bede z nim wracal az gwarancja sie skonczy a potem wyrzuce na zlom. Wykozystywalem przy budowie wlasnego domu. O narzedzia dbam. Kupilem bruzdownice f-my Matrix bo byla duzo tansza niz inne o podobnych parametrach na rynku i okazalo sie ze co mialem nia zrobic to zrobilem. Kupilem szlifierke kontowa Einhela i tez sie dobrze sprawdzila a jej akurat nie oszczedzalem.

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 16 lis 2008, 17:14

Odpowiem tak, jeśli potrzebujesz pilarki dla cieśli to tylko Stihl potem Husqvarna,z wiertarek Metabo, Hilti ,Dewalt, szlifierki kątowe Bosch (oczywiście niebieski oryginał) Hitachi, Makita, Dewalt, Ryobi, z wkrętarek Festo, Makita, Dewalt, Hitachi, Bosch, Ryobi, wybór masz spory, wszystkie wymienione firmy sprawdzone i godne polecenia
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

sztapl27
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2008, 20:27

autor: sztapl27 » 22 lis 2008, 14:07

Wykonuje dachy wielkopowiezchniowe i testowalem ruzne dokretarki dewalt zepsol sie szybko bosch wytrzymuje nawet dlugo ale najlepiej wychodzi makita.[/list]

bzyku777
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 06 paź 2008, 15:33
Lokalizacja: czestochowa

autor: bzyku777 » 19 sty 2009, 20:43

od kilku lat Makita wkrętarki 6821,6822,6824
młotowiertarki HR 2470,HR 2450
ogólnie to nie było nic poważnego jedynie przewody zasilające i raz wyłącznik w wiertarce
Bosch tez służył parę lat nie pamiętam juz jaki model

elis
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2009, 17:34

autor: elis » 25 sty 2009, 21:48

Witam
Osobiście stawiam na Dewalt.Przerabiałem te firmy jednak nie w Polsce :( i stawiam na dewalt. Obecnie już w Polsce mam sprzęt Hilti i jestem zadowolony.

okukulele
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:17
Re: Dewalt czy Makita??? A może coś innego???

autor: okukulele » 03 lut 2009, 10:21

RoofCat Kot Dachowiec pisze:Witam, mam firmę, spore doświadczenie, to tyle tytułem sytuacji, przezbrajam firmę w nowe narzędzia. Zajmuje się dachami i zastanawiam się, w co lepiej zainwestować ogólnie, Makita czy Dewalt??? A może coś innego jeszcze polecacie??? Pozdrawiam! Kot Dachowiec


Ja się Kocie Dachowcu nie mogę w tym wątku doszukać sprecyzowania poszukiwanych narzędzi. Jeśli coś dla cieśli to rzeczywiście można się pokusić o japońską Makitę, ale jak potrzebujesz czegoś do cięcia blach, to tutaj porządny nibbler by się przydał. Proponuję sprawdzić sprzęt firmy Trumpf. Kupowałem w grudniu ich maszynkę, co prawda do trochę cięższych prac, ale dla dekarzy też coś mają. Zerknij, popytaj, jak trzeba to dobiorą Ci coś pod profil działalności.
Okukulele

Jano
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 02 lip 2008, 13:12
Lokalizacja: Białystok

autor: Jano » 22 lut 2009, 11:46

+1 DeWalt 8)

icid
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2009, 19:50
Lokalizacja: Rotterdam

autor: icid » 12 mar 2009, 20:40

Temat dość stary ale powiem co myślę dla innych, jeżeli sieciowe to wolał bym Makite a jeśli akumulatorowe to Dewalt nie ma sobie równych.
Narzędzia? nie pogadasz, zajechałem ich więcej niż twoja babcia ma lat :)


Wróć do „Narzędzia dekarskie, narzędzia budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów