BRAK HYDROIZOLACJI NA PŁASKIM DASZKU NAD WEJŚCIEM

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

roodacosa
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2018, 22:09
BRAK HYDROIZOLACJI NA PŁASKIM DASZKU NAD WEJŚCIEM

autor: roodacosa » 28 sie 2022, 14:48

Witam szanownych forumowiczów.

Mam nad wejściem daszek z betonu, podparty słupem, wylany razem ze stropem, szer. 4,5m, wysunięcie od ściany budynku ok 1,5m.
Problem polega na tym, ze "fachofcy zapomnieli" o hydroizolacji płyty betonowej daszku....
W tej chwili dom już jest ocieplony, daszek obłożony styropianem siatka, klej i położona jest papa wierzchniego krycia oraz obróbka blacharska.
Moje pytanie jest takie: czy rozbierać ten styropian i papę i zrobić porządnie hydroizolację, czy odpuścić?
\Wkurzam się, bo sama jeszcze zwracałam uwagę, że trzeba go zaizolować ale niestety, nie mogłam ich skontrolować na miejscu a ci to olali. Kasy raczej nie odzyskam ale to inna historia.
Teraz tylko myślę, na ile jest to poważny błąd i czy jak to zostawię, to co mnie może czekać w przyszłości... Doradźcie: rozbierać, czy nie?
Przekrój jak na zdjęciu.

przekrój daszku.png

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: BRAK HYDROIZOLACJI NA PŁASKIM DASZKU NAD WEJŚCIEM

autor: Interno » 28 sie 2022, 18:05

Najważniejsze jak został zrealizowany odpływ wody z powierzchni daszku i na ile szczelnie to wykonano.
Jeśli woda dostanie się pod ocieplenie to może być sporo zniszczeń.
Zdjęcia obróbek były by pomocne w ocenie jakości prac.

roodacosa
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2018, 22:09
Re: BRAK HYDROIZOLACJI NA PŁASKIM DASZKU NAD WEJŚCIEM

autor: roodacosa » 28 sie 2022, 20:25

Ekipie, która ocieplała daszek, kładła papę i robiła obróbkę blacharską już podziękowałam,. Ale zanim nowi dekarze dokonali napraw samej papy, woda deszczowa w międzyczasie już się dostała pod styropian (jak na zdjęciu). Jeszcze widać zacieki na spodzie ale czekam cierpliwie, aż woda odparuje. Nie widzę, aby w czasie deszczu woda spływała po tynku przy ścianie i na bokach daszku, ani też nie widzę powiększających się zacieków na spodzie. Piszę o tym, bo je widać na zdjęciach.
Nowi dekarze już nie mieli jak zrobić hydroizolacji, więc tylko zerwali papę, zdjęli obróbkę i położyli wszystko na nowo. Swoja drogą, za głowę się złapali, jak zobaczyli poprzednie dzieło...
Teraz wygląda to tak jak na zdjęciach.
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-08-28 211928.png
Zrzut ekranu 2022-08-28 211905.png
Zrzut ekranu 2022-08-28 211721.png

roodacosa
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2018, 22:09
Re: BRAK HYDROIZOLACJI NA PŁASKIM DASZKU NAD WEJŚCIEM

autor: roodacosa » 28 sie 2022, 20:33

kolejne fotki (ostatnia jest przez poprawką dachu, widać zacieki)

Zrzut ekranu 2022-08-28 212135.png

Zrzut ekranu 2022-08-28 212205.png
Zrzut ekranu 2022-08-28 212205.png (113.8 KiB) Przejrzano 1176 razy
Zrzut ekranu 2022-08-28 211956.png

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: BRAK HYDROIZOLACJI NA PŁASKIM DASZKU NAD WEJŚCIEM

autor: Interno » 29 sie 2022, 9:39

Tak ze zdjęć wygląda, że spływ wody z daszku jest realizowany tylko przez kapinos obróbki po obwodzie daszku.
Daszek jest częściowo pod połacią dachową, zależy jaki to region ale śnieg może zalegać przy ścianie.
Tam też wzdłuż ściany jest obróbka blacharska zamontowana bez wcięcia tzw. "wydry", mam nadzieję że to dobrze uszczelnili jakąś chemia z górnej półki.
Zima/wiosna będzie sprawdzianem .


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów