Dom jednorodzinny z poddaszem

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
hybylymy
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2020, 11:20
Dom jednorodzinny z poddaszem

autor: hybylymy » 17 sty 2020, 11:28

Witam

Poszukuje projektu domu jednorodzinnego z poddaszem I duzym salonem, moze byc polaczony z jadalnia.
Pomiedzy 3 a 4 sypialniami na gorze, z garazem jednostanowiskowym i koniecznie tarasem z boku domu ze wzgledu na ulozenie dzialki.

Wpadl mi w oko projekt "dom w zdrojowkach 8" z pracowni Archon lecz jedynym mankamentem jest troszke za mala kuchnia.

Macie moze jakies podobne projekty warte rozwazenia?

Z gory dzieki i przepraszam za brak polskich znakow :)

Dasos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2012, 16:09
Re: Dom jednorodzinny z poddaszem

autor: Dasos » 27 sty 2020, 16:25

Tu jest duża baza projektów i wyszukiwarka po wielu kryteriach http://projekty.regiodom.pl/ Powodzenia :)

DariuszP77
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2021, 18:42
Re: Dom jednorodzinny z poddaszem

autor: DariuszP77 » 07 lut 2022, 13:14

hybylymy pisze:Witam

Poszukuje projektu domu jednorodzinnego z poddaszem I duzym salonem, moze byc polaczony z jadalnia.
Pomiedzy 3 a 4 sypialniami na gorze, z garazem jednostanowiskowym i koniecznie tarasem z boku domu ze wzgledu na ulozenie dzialki.

Wpadl mi w oko projekt "dom w zdrojowkach 8" z pracowni Archon lecz jedynym mankamentem jest troszke za mala kuchnia.

Macie moze jakies podobne projekty warte rozwazenia?

Z gory dzieki i przepraszam za brak polskich znakow :)


Popatrz na projekty, dużo ciekawych domów, może coś ci wpadnie w oko :-)

RadekKotecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2021, 8:49
Re: Dom jednorodzinny z poddaszem

autor: RadekKotecki » 11 kwie 2022, 17:49

Czy szukając projektu domu, uwzględnialiście materiały, z których był zaprojektowany? Zależy mi, żeby ściany konstrukcyjne były z silikatu, dowolne docieplenie, więźba wiązarowa, pokrcie dachówka ceramiczna. Łatwiej szukać tak zaprojektowanego domu czy wymieniać materiały na etapie adaptacji? I co, jeśli spodoba mi się dom, który ma na dachu blachę, której nie chcę, bo mogę mieć niewiele drożej dachówkę roben. Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

dudi1977
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2021, 15:41
Re: Dom jednorodzinny z poddaszem

autor: dudi1977 » 17 maja 2022, 13:26

RadekKotecki pisze:Czy szukając projektu domu, uwzględnialiście materiały, z których był zaprojektowany? Zależy mi, żeby ściany konstrukcyjne były z silikatu, dowolne docieplenie, więźba wiązarowa, pokrcie dachówka ceramiczna. Łatwiej szukać tak zaprojektowanego domu czy wymieniać materiały na etapie adaptacji? I co, jeśli spodoba mi się dom, który ma na dachu blachę, której nie chcę, bo mogę mieć niewiele drożej dachówkę roben. Jakie macie doświadczenia w tym temacie?


Na pewno lepiej mieć projekt zaplanowany z materiałów, z których chce się budować. Przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj pokrycia, lepiej mieć zaprojektowane cięższe, bo łatwiej zmienić na blachę niż na ceramikę. Wiem co mówię, tak miałem w projekcie - była blachodachówka a ja chciałem dachówkę ceramiczną Roben, to niepotrzebny wydatek i kłopot, bo i wydłuża czas na adaptację. Podobnie z innymi materiałami, jeśli trzeba dostosowywać wymiary i inne parametry. Dlatego wybierając projekt jednak warto zapytać co w nim siedzi w środku.

Awatar użytkownika
Paweł AR
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2022, 10:17
Lokalizacja: Poznań i okolice
Kontaktowanie:
Re: Dom jednorodzinny z poddaszem

autor: Paweł AR » 29 cze 2022, 10:45

Może rozsądniej zrobić projekt indywidualny - jak dobrze poszukasz architekta, to wyższy koszt projektu indywidualnego o 7-8 tysięcy niż typówka zwróci się z nawiązką jeśli projekt będzie przemyślany idealnie pod Ciebie i Twoje potrzeby:)

RadekKotecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2021, 8:49
Re: Dom jednorodzinny z poddaszem

autor: RadekKotecki » 09 lip 2022, 13:48

dudi1977 pisze:
RadekKotecki pisze:Czy szukając projektu domu, uwzględnialiście materiały, z których był zaprojektowany? Zależy mi, żeby ściany konstrukcyjne były z silikatu, dowolne docieplenie, więźba wiązarowa, pokrcie dachówka ceramiczna. Łatwiej szukać tak zaprojektowanego domu czy wymieniać materiały na etapie adaptacji? I co, jeśli spodoba mi się dom, który ma na dachu blachę, której nie chcę, bo mogę mieć niewiele drożej dachówkę roben. Jakie macie doświadczenia w tym temacie?


Na pewno lepiej mieć projekt zaplanowany z materiałów, z których chce się budować. Przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj pokrycia, lepiej mieć zaprojektowane cięższe, bo łatwiej zmienić na blachę niż na ceramikę. Wiem co mówię, tak miałem w projekcie - była blachodachówka a ja chciałem dachówkę ceramiczną Roben, to niepotrzebny wydatek i kłopot, bo i wydłuża czas na adaptację. Podobnie z innymi materiałami, jeśli trzeba dostosowywać wymiary i inne parametry. Dlatego wybierając projekt jednak warto zapytać co w nim siedzi w środku.


dzięki! sprawy już zaplanowane, projekt jest, wiadomo co i jak i z czego, chociaż nie jest łatwo ani tanio, to szukam dobrych materiałów, czasami czekam dłużej, czasami płacę więcej, ale wychodzę z założenia, że na końcu ma być dobrze, a ja nie chcę po paru latach się remontować. dlatego np. na dachu jednak ceramika, też wydaje mi się, że roben jest ok! poza tym mnóstwo rozkmin, wątpliwości, szukania i sprawdzania. dzięki za wszystkie podpowiedzi.

kumar380kter
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2022, 11:37
Re: Dom jednorodzinny z poddaszem

autor: kumar380kter » 04 sie 2022, 11:41

Macie moze jakies podobne projekty warte rozwazenia?
Web Stories


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów