Montaż wanny z użyciem pianki niskprężnej pod spodem

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
kwarcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2022, 7:09
Montaż wanny z użyciem pianki niskprężnej pod spodem

autor: kwarcin » 06 lip 2022, 7:26

Witam, mam pytanie co do sposobu montażu wanny prostokątnej. Wanna została prawidłowa osadzona na nóżkach, dodatkowo pod spodem położone zostały na płasko bloczki a przestrzeń między spodem wanny a bloczkiem została wypiankowana w celu dodatkowej stabilizacji. Niestety w wannie po roku zaczęły pojawiać się pęknięcia w narożnikach tzn w zakrzywionych połączeniach spodu i ścianek bocznych. Reklamacja została nie uznana, gdyż producent uznał za niewłaściwe/niezgodne z instrukcją montażu zastosowanie tejże pianki. Stwierdził że wanna pod ciężarem wody i użytkownika powinna "pracować" a zastosowanie pianki zbyt mocno ją ustabilizowało przez co pojawiły się pęknięcia w najsłabszych jej miejscach. Dodam że pomimo odrzucenia reklamacji zaproponował mi nową wannę. Czy faktycznie pianka niskoprężna może aż tak utwardzić spód wanny że ta zaczęła pękać? Czy sposób na piankę nie należy do ogólnie przyjętych metod budowlanych? Czy któryś z Państwa spotkał się z podobną sytuacją i mógłby doradzić czy warto się odwoływać od tej decyzji? Dodam że wnioskowałem także o zwrot kosztów za wymianę owej wanny. Z góry dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

Gotowe projekty domów