Jaką pompę ciepła wybrać

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Dudson
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 29 lip 2021, 10:58
Jaką pompę ciepła wybrać

autor: Dudson » 29 gru 2021, 10:30

Jeśli macie pompy ciepła to może podzielicice się informacją jak to wyglada jeśli chodzi o to, czy w praktyce się ten system dobrze sprawdza. Jak możecie coś sensownego podpowiedzieć jeśli chodzi o godnych polecenia wykonawców to też będę wdzięczny. Zalezy mi na zrobieniu pomp, ale szukam też wykonawcy, który będzie w stanie u mnie to wykonać na dobrym poziomie.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jaką pompę ciepła wybrać

autor: Konsultant Viessmann » 31 gru 2021, 9:23

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy, z dobrym dostępem do serwisu, to zachęcam Cię do skorzystania z naszych usług. W naszej sieci sprzedaży na stronie internetowej Viessmann znajdziesz serwisantów i firmy wykonawcze, które pracują w Twojej okolicy. Wystarczy wpisać kod pocztowy lub adres. Jeśli potrzebujesz link, to chętnie podeślę w wiadomości prywatnej.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaką pompę ciepła wybrać

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 sty 2022, 16:35

Dlaczego w komfortowych domach, posiadających wentylację z odzyskiem ciepła oraz klimatyzację, nie instaluje się ogrzewania wodnego, ogrzewania centralnego?
W domu z rekuperacją i klimatyzacją, taniego ciepła (SCOP pomp ciepła na grzaniu jest powyżej 4 ) jest aż nadto . Inwertorowa pompa ciepła o nominale 2,6 kW wpompuje do domu ponad 12000 kWh, więc całkowicie zaspokoi zapotrzebowanie na ciepło w domach do 150m2.
Po co więc o ogóle ogrzewanie?
Ogrzewanie ma zapewnić komfortową , wyższą temperaturę, podczas kąpieli w łazienkach, komfortową temperaturę podłogi w poszczególnych pomieszczeniach. Ma też ogrzać dom, przy drastycznych mrozach oraz ewentualnych awariach pompy ciepła.
Samo ogrzewanie podłogi i łazienek w komfortowym domu zużywa 100, 200, rzadko 300kWh rocznie , czyli kosztuje nas 100-150 zł. Najlepiej do tego celu nadają się maty pod płytkami i panelami.
Budujmy tanio i komfortowo, rekuperacja i klimatyzacja to podstawa zdrowego i komfortowego domu.
Załączniki
1 hvac.png
HVAC - najtańszy komfort.

Dudson
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 29 lip 2021, 10:58
Re: Jaką pompę ciepła wybrać

autor: Dudson » 03 sty 2022, 15:44

Zobacz sobie ofertę eko-zrodla.pl. Firma wykonuje pompy ciepła i faktycznie specjalizuje się w tej branży. Duże doświadczenie więc będą w stanie coś sensownego podpowiedzieć, będą mogli zaproponować takie rozwiązania, które najlepiej się sprawdzą. Warto z tego skorzystać, bo również będzie mozna z ich strony liczyć na pomoc i podpowiedzi jakie rozwiązania w danym budynku, w danej lokalizacji się sprawdzą.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Jaką pompę ciepła wybrać

autor: bachus » 30 sty 2022, 18:51

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Dlaczego w komfortowych domach, posiadających wentylację z odzyskiem ciepła oraz klimatyzację, nie instaluje się ogrzewania wodnego, ogrzewania centralnego?

Nic bardziej mylnego, ja mam pompę ciepła gdzie to ciepło z pompy rozprowadzane jest poprzez wodne centralne ogrzewanie.
Tomasz_Brzeczkowski pisze: W domu z rekuperacją i klimatyzacją, taniego ciepła (SCOP pomp ciepła na grzaniu jest powyżej 4 ) jest aż nadto .
Ciekaw jestem jaka to pompa daje średnio rocznie powyżej 4. Popatrzcie jak to reklamują znane marki: https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/produkty-i-systemy/arotherm-split-50880.html
średnio rocznie te pompy dadzą ledwo 2,5 a to nie najlepiej.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:pompa ciepła o nominale 2,6 kW wpompuje do domu ponad 12000 kWh, więc całkowicie zaspokoi zapotrzebowanie na ciepło w domach do 150m2.
bujda na resorach powtarzana od wielu lat przez Brzęcza niczym nie podparta, obliczeń zero. Zresztą Brzęczu zawsze brzydził się liczb.
Tomasz_Brzeczkowski pisze: Budujmy tanio i komfortowo, rekuperacja i klimatyzacja to podstawa zdrowego i komfortowego domu.
Aby tak budować trzeba się choć trochę znać na matematyce i umieć liczyć a nie zakładać, że tak będzie.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

raku
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 08 mar 2016, 11:18
Re: Jaką pompę ciepła wybrać

autor: raku » 03 lut 2022, 11:51

Wybór pompy ciepła zależy też od warunków w jakich chcesz ja zamontować. Ja mam niewielką działkę a więc pompa shizen, czyli monoblok jest w moim przypadku zalecana przez fachowców

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jaką pompę ciepła wybrać

autor: Konsultant Viessmann » 03 lut 2022, 15:00

Wielkość działki może mieć znaczenie, ale jeśli chcesz gruntową pompę ciepła z poziomym wymiennikiem. Co ma do powietrznej?

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Jaką pompę ciepła wybrać

autor: euro_tuned » 06 lut 2022, 15:30

raku pisze:Wybór pompy ciepła zależy też od warunków w jakich chcesz ja zamontować. Ja mam niewielką działkę a więc pompa shizen, czyli monoblok jest w moim przypadku zalecana przez fachowców

Przeczytaj jeszcze raz te głupoty i popraw wpis bo jeszcze ktoś to przeczyta

Awatar użytkownika
Trampek
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 13 lut 2016, 12:25
Re: Jaką pompę ciepła wybrać

autor: Trampek » 24 maja 2022, 9:05

Ja też nie znam się na pompach ciepła, ale zaufałem profesjonalistom i polecona przez nich pompa daje radę ogrzać mój dom. Dodaokwo ją zainstalowani i oferują serwis. Musiałem dodatkowo wymienić grzejniki na większe, docieplić budynek i wymienić okna na nowsze, bardziej szczelne.
aaaaa zapomniałem, pomogli mi uzyskać dofinansowanie.

Juras272
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2022, 10:09
Re: Jaką pompę ciepła wybrać

autor: Juras272 » 11 cze 2022, 10:42

Witam. Tylko nie Dimplex !!!! to jakiś koszmar .Posiadam taką od jesieni , pierwszą awarie usuwali dwa miesiące a drugą prawie trzy , wspomnę ze zimą . święta sylwester itd przy 18 stopniach w trybie awaryjnym na załączonych grzałkach przez serwisanta w tym czasie zużyłem prądu za 8000tyś zł i nikt się nie poczuwa do odpowiedzialności , sprawę skierowałem do sądu . Jeśli interesyje Was moje doświadczenie z tą ala firmą to chętnie się podzielę informacjami telefonicznie bo do opisania to nie jest. 784932473

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 246
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Jaką pompę ciepła wybrać

autor: emsti » 16 cze 2023, 12:09

Do samego ogrzewania? Czyli ciepla wodę masz.
Więcej informacji? Jakie media na działce? Co oczekujesz od pompy? Jakiej? Wody,ciepla, czy do gnoju? Ciepla? Gruntowej?

https://klimat-tech.pl/

Polecam kontakt z nimi. Firma montuje pompy ciepła w Lublinie. Powinni dobrać odpowiednia.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości

Gotowe projekty domów