Drzwi wewnetrzne- akustyka

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

codename47
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2022, 20:10
Drzwi wewnetrzne- akustyka

autor: codename47 » 27 mar 2022, 20:17

Cześć,
Zamówiłem drzwi wewnętrzne pokojowe do mieszkania w bloku u stolarza. Będą to drzwi z ukrytą ościeżnicą robione pod wymiar. Jako, że pracuję zdalnie, chciałbym odizolować się od innych domowników. Stolarz polecił mi użycie jako wypełnienia drzwi styroduru (xps) w celu poprawy akustyki. Już są nawet zamówione materiały, ale jakoś nie mogę znaleźć informacji czy użycie styroduru ma w ogóle sens w celu poprawy akustyki. Bardziej bym się skłaniał ku np. płycie homalight. Jak uważacie, jest teraz sens zmieniać styrodur na homalight? Będzie znaczącą różnica? Poza tym, czy warto inwestować w uszczelkę opadająca? Czy mógłby ktoś polecić jakiś konkretny model takiej uszczelki?
Pozdrawiam

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi wewnetrzne- akustyka

autor: mazwoj » 09 kwie 2022, 9:05

Coś na pewno da ale musiałbyś mieć jakieś dane odnośnie styroduru i jego parametrów. Inna rzecz to metoda montażu styroduru. Będzie wklejony czy tylko wsunięty w ramę drzwi? Homalight OK ale ja nie kojarzę aby była ona jakoś szeroko dostępna na rynku aby ot tak sobie kupić.
Skup się w tych drzwiach na uszczelkach i polecę Ci tu dodatkową uszczelkę opadającą na próg albo sam próg jeśli lubisz takie rozwiązania.

codename47
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2022, 20:10
Re: Drzwi wewnetrzne- akustyka

autor: codename47 » 09 kwie 2022, 9:22

Widziałem, że na homanit.pl chyba są takie płyty dostępne.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 3detQh5J1C

Pytanie, czy warto i czy będzie jakaś znaczącą różnica w stosunku do styroduru. A co do uszczelki opadającej, rozumiem, że montuje się ją zamiast progu a nie oprócz?

codename47
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2022, 20:10
Re: Drzwi wewnetrzne- akustyka

autor: codename47 » 09 kwie 2022, 9:23

Co do styroduru, lepiej żeby był wklejony a nie wsunięty?

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Drzwi wewnetrzne- akustyka

autor: euro_tuned » 10 kwie 2022, 6:36

xps nie ma żadnych walorów akustycznych
tak samo jak eps

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi wewnetrzne- akustyka

autor: mazwoj » 25 kwie 2022, 8:24

Tu chyba komuś chodzi o różną technologię produkcji drzwi z wypełnieniem z polistyrenu. Rzeczywiście w większości przypadków arkusz wkleja się w puszkę drzwi. Bardzo rzadko jest on tylko wsunięty. Ogółem to raczej domena drzwi stalowych. W wewnętrznych używa się płyt wiórowych o odpowiedniej gęstości. Porta, DRE, Erkado itd mają takie drzwi. Można zastosować też drzwi wewnątrzklatkowe które już bardziej przypominają wewnętrzne ale zachowują standardy z badań czyli około 30-kilku dB izolacji.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

Gotowe projekty domów