Strop w hali z długich dwuteowników.

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

vipek48
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2022, 22:02
Strop w hali z długich dwuteowników.

autor: vipek48 » 23 mar 2022, 22:24

Cześć.
Mam 10 letnią hale, na której pod płytą warstwową są dwuteowniki wysokie na chyba 10/12cm i długie na 9 metrów. Przykręcone tylko na krawędziach, bez podpór na środku. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jaką wagę może utrzymać taki dwuteownik żeby nie wydarzyło się zarwanie go?

Powiedzmy że na całej szerokości dachu na tym dwuteowniku będzie leżeć po całości ok 500kg ciężaru(rozłożone po równo, nie punktowo). Jaka jest nośność takiego tragarza?

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 600
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Strop w hali z długich dwuteowników.

autor: Om3k » 12 kwie 2022, 14:58

Nie można rzetelnie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Nie wiadomo jaki jest bowiem typ tego dwuteownika (są to: I, IPE, HEA, HEAA, HEB, HEC, HEM itd., które różnią się bardzo istotnie parametrami :shock: ). Nie podałeś też, z jakie stali dwuteowniki zostały wyprodukowane (stosowane klasy wytrzymałości to m.in.: S235, S275, S355 itd. :shock: ). Nie podałeś nawet, czy ten dwuteownik ma 10 czy 12 cm.

W związku z powyższym, jeśli jesteś odpowiedzialną osobą, to zleć inwentaryzację i wykonanie obliczeń sprawdzających projektantowi konstrukcji budowlanych.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów