gdzie szukać pracowników?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

konik666
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 27 kwie 2019, 20:30
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: konik666 » 28 wrz 2019, 19:57

Jest wiele możliwości, bo przecież ogłaszanie się na różnych portalach, czy też nawet zatrudnienie do tego firmy. Ale też można pomyśleć o outsourcing IT Poznań jeżeli chodzi o informatyka, a także outsourcing obsługi klienta itp.

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: tekla62 » 02 paź 2019, 19:09

Samo zatrudnienie to nic w porównaniu z obowiązkiem naliczania płac, ubezpieczeń itd. Oczywiście można zlecić to firmie zewnętrznej, ale można próbować ogarnąć temat samodzielnie - to nic trudnego

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 628
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: tetate » 21 paź 2019, 6:38

W przypadku usług informatycznych zdecydowanie lepiej będzie skorzystać tutaj z outsourcingu it. Niż zastanawiać sie nad zatrudnieniem własnego informatyka w firmie. Outsourcing jest tańszy i w sumie wygodniejszy. Może się zdarzyć, że będzie potrzebna pilna reakcja w sytuacji kryzysowej. Jeśli w firmie najbardziej kompetentny informatyk ma urlop albo jest na zwolnieniu, to może być problem. Jeśli wybrało się outsorcing IT, to problemu nie ma, bo zawsze ktoś jest.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2019, 7:29 przez tetate, łącznie zmieniany 1 raz.

szpaner
Aktywny
Aktywny
Posty: 141
Rejestracja: 28 sie 2017, 13:12
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: szpaner » 22 paź 2019, 7:41

Dać ogłoszenie, to sami przyjdą.

marek_cezar
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2019, 15:28
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: marek_cezar » 22 paź 2019, 15:40

Myślę, że najskuteczniejsze będzie wystawienie ofert w internecie

ispex7
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2019, 18:54
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: ispex7 » 27 gru 2019, 18:46

Zgadzam się....

Ludwik77
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2020, 12:06
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: Ludwik77 » 27 maja 2020, 12:19

Najtaniej samemu jak się ma czas poszukać na portalach typu olx, facebook. Ja część pracowników znalazłem samodzielnie, jednak większość wziąłem od agencji Polrab plus taki że były to zweryfikowane osoby więc w sumie pewniej się czułem no i fakt że to spora oszczędność czasu

Dariusz80
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 14 lut 2021, 11:01
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: Dariusz80 » 24 lis 2021, 16:05

Ja od dłuższego czasu współpracuję z agencją zatrudnienia KOWSEN-POL z Poznania. Wyręczają mnie w poszukiwaniach wykwalifikowanych pracowników z Ukrainy. Dodatkowo świadczą także usługi związane z obsługą zatrudnienia cudzoziemców, dlatego praktycznie o nic nie musze się martwić. Jest to dla mnie spora oszczędność czasu i pieniędzy. Myślę, że Tobie również będą w stanie pomóc.

Verbena
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 25 wrz 2017, 9:07
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: Verbena » 10 mar 2022, 12:59

Myślę, że właśnie rozpoczyna się proces masowego przybywania do naszego kraju potencjalnych pracowników z Ukrainy. Myślę, że wiele branż będzie mogło na tym zyskać.

pytlakM
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2018, 14:14
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: pytlakM » 17 mar 2022, 9:20

najlepiej to znajomych popytać i mieć zaufane osoby do pracy

michasia
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 03 sie 2022, 6:26
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: michasia » 29 sie 2022, 12:44

Ja znalazłam pracę na stronie pracawue - bardzo przejrzyste i szczegółowo opisane oferty tam były. Ogólnie wydaje mi się że dziś większość osób szuka pracy w internecie właśnie ;) Wiec jakbym byla pracodawcą to bym dodała ogłoszenie na tej stronie i czekała na odzew :D

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: emsti » 26 cze 2023, 7:08

A czy prowadzisz rekrutację systematycznie przez cały rok nawet jeśli nie szukasz w danym momencie pracownika? To rozwiązało mój problem braku pracowników - teraz zawsze mam chętnych, mogę przebierać i nie mam stresu , że ktoś nagle zrezygnuje.

Jeśli szukacie osób na budowę, dobrze jest zastanowić się nad możlwością skorzystania z pomocy agencji pośrednictwa pracy spartajobs.pl Jak tutaj.

Dzięki temu można zatrudnić osoby z innych krajów.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2023, 7:17 przez emsti, łącznie zmieniany 1 raz.

elaole
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2023, 10:47
Re: gdzie szukać pracowników?

autor: elaole » 26 cze 2023, 10:51

Jest to coraz powszechniejsze rozwiązanie, z tego, co wiem na ten temat. Firmy prowadzą non stop rekrutację, nawet jak w danej chwili nikogo im nie potrzeba na dane stanowisko pracy. Jeśli zatem robi się wakat, to mogą od razu skontaktować się z konkretnymi osobami, które są według nich najlepsze. Dla firm to spoko opcja, na pewno gorsza dla potencjalnie zainteresowanych pracowników, którzy myślą, że dana firma rzeczywiście kogoś szuka, a tak w praktyce nie do końca jest.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów