Poproszę o pomoc w dobraniu podajnika.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

marcinek.p
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2022, 20:28
Poproszę o pomoc w dobraniu podajnika.

autor: marcinek.p » 02 mar 2022, 20:54

Witam wszystkich.
Jak w temacie : Poproszę o pomoc w dobraniu podajnika. Jakieś 5 lat temu skusiłem się na zakup kotła pewnej firmy (nazwy raczej nie będę podawał, bo ani to reklama, lub antyreklama - a ktoś może być bardzo zadowolony i po co to zmieniać). W ciągu tych 5 lat "umarła" przekładnia, 2 x pękł ślimak (żeliwny - ekspertyza wykazała że żeliwo najprawdopodobniej niedogrzane w procesie wytapiania). A jak by tego było mało jak pękł za drugim razem odłamek uszkodził "kolano podawcze"(czego nie jestem w stanie udowodnić). Pech na całej linii.
A teraz do sedna: Nie chcę kolejnych rozczarowań. Nie chcę kupować tego samego podajnika, a chcę mieć spokój i prawie bezobsługową pracę kotła. Poproszę o wsparcie w dobraniu całego podajnika który nie będzie robił takich niespodzianek. (stary pewnie zregeneruję i będzie leżał jako awaryjny, albo złom - nie sprzedam czegoś z uśmiechem wiedząc że sprzedaję badziew).
Kocioł ma moc 15 kW. Obecny palnik powinien mieć moc ok 19kW (tak napisano w instrukcji). Przestrzeń paleniska to 40cm szer. na 35cm gł. Palę tylko ekogroszkiem. Czy jeszcze jakieś dane są potrzebne? Płytę montażową będę w stanie dorobić-dopasować. Cena ma znaczenie, ale za spokój wiadomo, trzeba odpowiednio zapłacić.
Poproszę o pomoc.

Kasey09
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2021, 12:11
Re: Poproszę o pomoc w dobraniu podajnika.

autor: Kasey09 » 03 mar 2022, 14:51

Zimą zaś przy włączonych kaloryferach podłoga jest wyraźnie zimniejsza. Zamierzałem zerwać dotychczasowe warstwy wierzchnie do papy.

marcinek.p
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2022, 20:28
Re: Poproszę o pomoc w dobraniu podajnika.

autor: marcinek.p » 04 mar 2022, 17:51

Dobra...

Nikt, nic?
To zapytam, poproszę inaczej, o inne sugestie:
Jakiej firmy podajnik do ekogroszku? stalowy, żeliwny, stalowo-żeliwny..
Jakiej firmy sprawia Wam najmniej problemów, jest wydajny i zakładając że jednak się zużywa i ma czasem prawo się coś uszkodzić to jednak bez problemów można dokupić części zamienne w rozsądnych cenach?
U mnie możliwość dopasowania części innej firmy nie istnieje - wymiary tak opracowane żeby się nie dało. Do tego części zamienne tylko u producenta kotła.

Co polecicie? A na temat wymiarów (czy się np. zmieści do kociołka będę rozmawiałz producentem - sprzedawcą).


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 173 gości

Gotowe projekty domów