Wygłuszanie/wyciszanie mieszkania w kamienicy

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.
czarnyblack
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 26 wrz 2011, 13:48
Wygłuszanie/wyciszanie mieszkania w kamienicy

autor: czarnyblack » 15 kwie 2021, 21:00

Witam,

Kilka dni temu zabrałem się za generalny remont mieszkania w kamienicy z 1960r. Mieszkanie robię pod wynajem. Sam mieszkam bezpośrednio nad tym mieszkaniem i do tej pory wynajmowaliśmy mieszkanie na pokoje. Było słychać wszystko, rozmowy lokatorów, muzykę, dzwonek telefonu. Po remoncie mam w planie wynająć całe mieszkanie, także na pewno będzie tętnić tam życiem. Chciałbym maksymalnie odizolować się od dźwięków z dołu. Planuję tam płyty karton gips. Same płyty już ponoć coś wygłuszą, ale zakładam że pomiędzy ścianę/sufit, a płytę muszę dać jakieś wygłuszenie. Widziałem, że są płyty KG wygłuszające, panele korkowe, pianki. Ważnym czynnikiem jest też dla mnie koszt. Mieszkanie remontuję własnoręcznie, także w grę wchodzi jedynie koszt materiału. Czy macie może doświadczenia z wygłuszaniem mieszkania?

Niryua43
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2021, 21:30
Re: Wygłuszanie/wyciszanie mieszkania w kamienicy

autor: Niryua43 » 24 kwie 2021, 21:34

Tak na serio. Warstwa materiału wygłuszającego pod kartongipsem powinna zdać egzamin :D

bogumil.wisniewski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2021, 9:10
Re: Wygłuszanie/wyciszanie mieszkania w kamienicy

autor: bogumil.wisniewski » 18 sie 2021, 9:57

Proszę użyć płyt korkowych. Użyłem ich rok temu przy wygłuszaniu mieszkania. Grubość 20 mm skutecznie potrafi zniwelować dźwięki z sąsiedniego mieszkania.

APAMA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 05 gru 2014, 10:08
Re: Wygłuszanie/wyciszanie mieszkania w kamienicy

autor: APAMA » 28 lut 2022, 13:40

Witamy
Musisz rozróżnić izolację od dźwięków powietrznych jak mowa i muzyka, których słyszenie zmniejszysz stosując warstwę izolacji np. AKU-PR od izolacji od tzw. dźwięków uderzeniowych czyli kroków, stuków i uderzeń, Na to receptą jest tzw. podłoga pływająca np. wylewka na podkładzie z materiału NPE. Więcej dowiesz się kontaktując się na nasz firmowy mail.

czarnyblack pisze:Witam,

Kilka dni temu zabrałem się za generalny remont mieszkania w kamienicy z 1960r. Mieszkanie robię pod wynajem. Sam mieszkam bezpośrednio nad tym mieszkaniem i do tej pory wynajmowaliśmy mieszkanie na pokoje. Było słychać wszystko, rozmowy lokatorów, muzykę, dzwonek telefonu. Po remoncie mam w planie wynająć całe mieszkanie, także na pewno będzie tętnić tam życiem. Chciałbym maksymalnie odizolować się od dźwięków z dołu. Planuję tam płyty karton gips. Same płyty już ponoć coś wygłuszą, ale zakładam że pomiędzy ścianę/sufit, a płytę muszę dać jakieś wygłuszenie. Widziałem, że są płyty KG wygłuszające, panele korkowe, pianki. Ważnym czynnikiem jest też dla mnie koszt. Mieszkanie remontuję własnoręcznie, także w grę wchodzi jedynie koszt materiału. Czy macie może doświadczenia z wygłuszaniem mieszkania?


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów