Pomocy

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

SZUKAMINFO
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 lut 2022, 11:35
Pomocy

autor: SZUKAMINFO » 10 lut 2022, 11:43

Cześć, w przyszłym roku planuje gruntowny remont domu. Dom z cegły - lata 80, 150m2, obecnie ogrzewany węglem. Wraz z remontem planujemy remont systemu ogrzewania, planujemy wymianę pieca - ALE rozważamy czy warto zainwestować w pompę ciepła i rekuperację.
Jakie są Wasze opinie/porady?

januszsob73
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 25 paź 2021, 10:42
Re: Pomocy

autor: januszsob73 » 10 lut 2022, 13:10

Ja zdecydowałem się na pompę ciepła + reku + fotowoltaika.
Oszczędzam w ten sposób na ciągle drożejącym pellecie, węglu no i prądzie :)

Jeżeli chodzi o wybór producenta... najpierw sprawdź jakich serwisantów masz w okolicy i jaka jest dostępność części zamiennych. Osobiście lubię mieć też w miare możliwości produkty jednej firmy. Uważam że to zawsze lepiej ze sobą współgra przez co jest mniej awaryjne.

anusiaszymanek
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 31 paź 2021, 19:08
Re: Pomocy

autor: anusiaszymanek » 10 lut 2022, 15:13

Jaki był Twój wybór? Ile czasu użytkujesz?

szymonlew1987
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 31 paź 2021, 10:27
Re: Pomocy

autor: szymonlew1987 » 10 lut 2022, 15:24

"w zależności od możliwości finansowych poleciłbym dwa rozwiązania :
1/ PC powietrzna do tego system PV/ fotowoltaika / + rekuperacja pomoże odzyskać cenne ciepło i zrobi tzw. czyste powietrze wewnątrz - warunkiem jest dobra termo izolacja i masz ciepło i bez obsługi czyli czysto
2/ niestety piec gazowy kondensacyjny - tańsza modernizacja ale nieco większe koszty comiesięczne niż pc ale coś za coś

w 1 rozwiązaniu mam doświadczenie z marką defro mają i pc i reku
pv to poleciłbym columbusa robią dobrze ale nie tanio niestety"

Joasia45
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 05 lis 2021, 11:22
Re: Pomocy

autor: Joasia45 » 14 lut 2022, 14:52

Pompa i rekuperacja super połączenie - sama korzystam z rekuperacji Defro - na pompę jeszcze mi zabrakło funduszy, ale wydaje mi się, że warto w to zainwestować + PV tylko z tym to chyba się trzeba spieszyć bo zaraz będą inne zasady rozliczania tego (chyba, że już to weszło - do sprawdzenia)

DarekStro
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2022, 12:26
Re: Pomocy

autor: DarekStro » 17 lut 2022, 10:19

Pompa ciepła plus rekuperacja i do tego panele słoneczne. Od marca oddawanie prądu do sieci nie będzie opłacalne. Lepiej wykorzystać go do wspomagania ogrzewania.

januszsob73
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 25 paź 2021, 10:42
Re: Pomocy

autor: januszsob73 » 17 lut 2022, 15:34

DarekStro pisze:Pompa ciepła plus rekuperacja i do tego panele słoneczne. Od marca oddawanie prądu do sieci nie będzie opłacalne. Lepiej wykorzystać go do wspomagania ogrzewania.

tu się z Darkiem zgodzę, Lepiej wykorzystać niż oddać tym złodziejom

januszsob73
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 25 paź 2021, 10:42
Re: Pomocy

autor: januszsob73 » 17 lut 2022, 15:35

DarekStro pisze:Pompa ciepła plus rekuperacja i do tego panele słoneczne. Od marca oddawanie prądu do sieci nie będzie opłacalne. Lepiej wykorzystać go do wspomagania ogrzewania.

tu się z Darkiem zgodzę, Lepiej wykorzystać niż oddać tym złodziejom

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Pomocy

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 lut 2022, 19:39

SZUKAMINFO pisze:Cześć, w przyszłym roku planuje gruntowny remont domu. Dom z cegły - lata 80, 150m2, obecnie ogrzewany węglem. Wraz z remontem planujemy remont systemu ogrzewania, planujemy wymianę pieca - ALE rozważamy czy warto zainwestować w pompę ciepła i rekuperację.
Jakie są Wasze opinie/porady?
Tylko że w pompę ciepła powietrze powietrze i rekuperację. Pompa ciepła jako kocioł do centralnego, to chory pomysł oszołomów i opłaca się tylko sprzedającym (stąd tyle reklam) . Wywaliłem viessmanna i gaz, założyłem klimę i reku. Przedwojenny dom 100m2/3,5m wys za ogrzewanie klimę i resztę niecałe 4000kWh.
Załączniki
licznik 21-22.png
1 hvac.png
111 viess.png
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości

Gotowe projekty domów