wymiana kotła gazowego z otwartą komorą na kocioł gazowy kondensacyjny

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Dan421
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2022, 19:28
wymiana kotła gazowego z otwartą komorą na kocioł gazowy kondensacyjny

autor: Dan421 » 06 lut 2022, 19:31

Dzień dobry.
Jestem pierwszy raz na forum. Chciałbym się przywitać i przedstawić.
Mam na imię Daniel. Mieszkam w okolicach Gdańska.

Posiadam dom z 1996 roku. Wszędzie tylko grzejniki. Piwnica z garażem nie ogrzewana. Parter plus poddasze ogrzewane grzejnikami. Strop nad poddaszem ocieplony wełną 15 cm. Dach z blachodachówki nieocieplony. Ściany podwójne z gazobetonu. W środku styropian 5 cm. Grubość ścian zewnętrznych w domu 41 cm. Piwnica -bloczki betonowe plus styropian 5 cm. Ocieplenie podłogi na parterze styropian 2 cm. Okna PCV dwuszybowe z lat 90-tych. Jeden balkon. Dwie pary drzwi wejściowych metalowych lata 90-te. W domu 1 szt. drzwi balkonowych, 6 szt. okien 120x200 oraz 3 szt. 80x50. Dwie łazienki. Wanna, prysznic.

Od 1996 dom ogrzewam kotłem JUNKERS CERESTAR ZR 18-3 KE plus zasobnik JUNKERS SO 120 L plus regulator pokojowy TRP 31
Kocioł serwisowany co rok. Praca bezawaryjna.
Koszty roczne za CO i CWU ok. 4500zł.

Z uwagi na to, że zestaw pracuje już 26 lat z jednej strony się cieszę a z drugiej trochę martwię bo chyba czas pomyśleć o modernizacji.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze solidnego, ekonomicznego w eksploatacji, kotła bez zbędnych funkcji, których nie wykorzystam. Kocioł wiszący, jedno funkcyjny, zasobnik stojący 120-150 L, sterowanie pogodowe, pokojowe lub mieszane - takie żeby kocioł nie fisiował i nam było wygodnie i oszczędnie. Sterowania przez internet nie trzeba.
Chciałbym bezawaryjny, prosty i solidny zestaw, tak jak do tej pory.

Z góry bardzo dziękuję i bardzo pozdrawiam.


Z wyliczeń na stronie CIEPŁO WŁAŚCIWE

93 m2 pow. ogrzewania
średnia temp. w domu 21 st C
max. moc grzewcza 6,3 kW
przeciętna moc grzewcza 3,1 kW
dodatkowa moc na CWU 0,7kW - 4 osobowa rodzina
Moc kotła min. 7 kW

Dan421
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2022, 19:28
Re: wymiana kotła gazowego z otwartą komorą na kocioł gazowy kondensacyjny

autor: Dan421 » 07 lut 2022, 12:35

Dzień dobry.

Serwis większości popularnych producentów mam w okolicy.

Czy to byłby dobry wybór?
Junkers Pakiet Cerapur Smart ZSB 14-5C + Zasobnik WST120-5O (lub większy) + Regulator Pogodowy CW400 + System Powietrzno-Spalinowy+ (regulator Pokojowy)

Czy dodanie do nowego kotła dodatkowej instalacji solarnej w moim przypadku ma ekonomiczne uzasadnienie? Czy zysk z tego raczej mizerny? W przyszłości więcej z tym problemów eksploatacyjnych? Zarobek raczej dla instalatora i sprzedawcy urządzeń, czy wymierne korzyści dla inwestora?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 168 gości

Gotowe projekty domów