Pomoc przy dobraniu rozwiązania brudnej wody.

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jackVGa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2020, 20:13
Pomoc przy dobraniu rozwiązania brudnej wody.

autor: jackVGa » 28 kwie 2020, 20:25

Witam,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zainstalowaniem domowej stacji uzdatniania wody przy przyłączu oraz zastosowaniem filtra RO z mineralizatorem pod zlewem. Problem w mojej wodzie wodociągowej jest jej barwa która przekracza normę o 65%. Jako, że wiem tylko o przekroczeniu barwy wody, która wygląda jakby z kranu lał się burbon a czasami w wannie pojawia się osad, to nie mam pewności, że nie lecą tam inne związki przekraczające normy. Chciałbym się zdecydować na oczyszczenie jej i usunięciu twardości za przyłączem. Myślałem o Viessmann Aquahome 30-N oraz VIESSMANN AQUACARBON FILTR plus pod zlewem filtr RO z mineralizatorem. Chciałbym się dowiedzieć jakie rozwiązanie będzie najlepsze w takim przypadku gdyż się na tym nie znam a przedstawione przeze mnie rozwiązanie jest pomysłem własnej dedukcji.
W domu znajdują się 4 osoby, okresowo 5 oraz dwie łazienki.

MajsterkowiczR
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 01 lut 2022, 12:45
Re: Pomoc przy dobraniu rozwiązania brudnej wody.

autor: MajsterkowiczR » 01 lut 2022, 15:08

Najlepiej zbadać tę wodę i sprawdzić, czy nie ma w niej przekroczonego żelaza :)

MajsterkowiczR
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 01 lut 2022, 12:45
Re: Pomoc przy dobraniu rozwiązania brudnej wody.

autor: MajsterkowiczR » 11 mar 2022, 14:28

Napisz do firmy (uzdatnianie wody, filtry do wody) - zbadają Ci wode i zaproponują jakies rozwiązanie :)


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów