Ogrzewanie do nowego budynku?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

karlmeco
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2020, 14:51
Ogrzewanie do nowego budynku?

autor: karlmeco » 26 sty 2022, 11:19

Czy węgiel jest już kompletnie w odwrocie? Ogrzewanie do nowego budynku 180 metrów na co postawić? Chyba nie warto już bawić się w kotły na spalanie czegokolwiek chociaż jak się patrzy na ceny gazu to się człowiek chwilę zastanowi. Jakie jest wasze zdanie?

Matte
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2021, 12:57
Re: Ogrzewanie do nowego budynku?

autor: Matte » 31 sty 2022, 16:00

karlmeco pisze:Czy węgiel jest już kompletnie w odwrocie? Ogrzewanie do nowego budynku 180 metrów na co postawić? Chyba nie warto już bawić się w kotły na spalanie czegokolwiek chociaż jak się patrzy na ceny gazu to się człowiek chwilę zastanowi. Jakie jest wasze zdanie?


Nie sadzę. Węgiel to nadal najtańsze źródło ciepła pokazały to ostatnie tygodnie. Niestety polityka i światowa gospodarki mieszają i to odbija się na cenach surowca. Inna sprawa, że węgiel powinien być prawidłowo spalany w nowoczesnych kotłach. Oprócz tego ekogroszek też powinien mieć wysoką moc opałową bo to wpływa na jakość palenia i ilość spalanego węgla. Sam od niedawna mam eko design – trochę się wykosztowałem ale warto - i po 6 miesiącach widzę o ile mniej spalam – aktualnie mam ekogroszek Sztygar – widzę to co dzieje się w kominie. Zero sadzy a dym też leciutki. Nie kopcę, nie smrodzę i nie mam też specjalnie wyrzutów umienia. Boję się tylko o ceny i kolejny pomysł unijny fit for55. Tam też może się kryć podatek od węgla. :oops:


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot], Google [Bot], Grapeshot [Crawler] i 175 gości

Gotowe projekty domów