Domowe systemy alarmowe – możliwe rozwiązania

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Derryll
Aktywny
Aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:04
Re: Domowe systemy alarmowe – możliwe rozwiązania

autor: Derryll » 15 kwie 2020, 8:55

Sądzę, że lepiej skonsultować się z kimś bardziej doświadczonym. Ja korzystałem z usług firmy ebx.pl. Zajmują się sprzedażą, projektowaniem oraz instalacją systemów alarmowych. Zdecydowałem się na nowoczesną centralę polskiej firmy Satel i jestem z niej bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 494
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Domowe systemy alarmowe – możliwe rozwiązania

autor: martan » 22 wrz 2020, 7:53

Czy jest możliwe zamontowanie systemu alarmowego przy kotach? Mam koty i czy te koty nie będą przeszkadzały?
Nie planuję systemu inteligentnego domu. Automatyka będzie przy bramie garażowej i 2 bramach wjazdowych na posesję. Oprócz tego rozprowadziłem przewody pod monitoring więc też za jakiś czas założę.
Nie mam puszczonego przewodu pomiędzy miejscem gdzie będzie centralka alarmowa a miejscem gdzie będzie centralka alarmowa.

Co byście polecili?
http://www.forumbudowlane.pl/

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 628
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Domowe systemy alarmowe – możliwe rozwiązania

autor: tetate » 03 gru 2021, 10:24

Cześć,
Poszukuje alarmu bezprzewodowego do mieszkania około 65m2 + piwnica (piętro niżej). Wyszukałem SATEL PERFECTA 16-WRL ale zastanawiam się czy to dobry wybór. Na początek czujki jakie potrzebuje to: 2x ruchu i 1x zalania. Obsługa aplikacją przez smartfona też jest na mega plus. Widziałem jakieś gotowe zestawy, natomiast nie jestem jakoś przekonany do gotowców, bo mam wrażenie, że "chowa" się w nich rzeczy słabej jakości
Doczytałem się, że ten model korzysta z komunikacji GSM/GPRS - czy jeżeli mieszkanie znajduje się w miejscu, gdzie nie ma idealnego zasięgu (najczęściej 2 kreski) to będzie poprawnie spełniał swoją funkcję komunikacji z czujkami jak i ze mną?
Jesteście w stanie doradzić jakieś akcesoria do SATEL PERFECTA 16-WRL żeby samemu skomponować porządny zestaw? A może proponujecie jakieś inne rozwiązanie, które by spełniło moje potrzeby?

A może jakieś inne systemy alarmowe?

LeeMonday
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2011, 11:00
Re: Domowe systemy alarmowe – możliwe rozwiązania

autor: LeeMonday » 31 gru 2021, 15:57

My korzystaliśmy z usług firmy MMA Tech. Działają w Wawie i okolicach. Solidna firma, robota wykonana profesjonalnie i sprawnie.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 176 gości

Gotowe projekty domów