Zawór grzejnika łazienkowego - nakrętka

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Jano27
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2021, 11:14
Zawór grzejnika łazienkowego - nakrętka

autor: Jano27 » 08 gru 2021, 11:25

Cześć,

Na wynajmowanym mieszkaniu mam "niekompletny" zawór starego grzejnika i miałbym kilka pytań:

1. Czy czegoś w nim brakuje oprócz samej "nakrętki"?
2. Czy jest opcja sterowania tym w jakiś sposób bez nakrętki? Mianowicie, gdy pociągnę do siebie ten zewnętrzny "pierścień", jestem w stanie kręcić nim prawo/lewo, jednak kompletnie bez żadnego oporu i o dowolną ilość obrotów, nie wiem więc za bardzo co w nim zmieniam i o ile, i czy w sumie nie oznacza to, że jest on po prostu zepsuty. Aktualnie grzeje mam wrażenie z maksymalna możliwą mocą.
3. O ile nie jest zepsuty, to czy jest możliwość dokupienia samej nakrętki, czy też muszę wymienić cały zawór?

Załączam zdjęcia kaloryfera i zaworu.

20211208_111701.jpg


20211208_111711.jpg


Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Zawór grzejnika łazienkowego - nakrętka

autor: Domores » 08 gru 2021, 13:07

Przepływ regulujesz tym wystającym trzpieniem przez jego wciskanie im bardziej wciśnięty tym mniejszy przepływ. Aktualnie jest maksymalny przepływ więc grzejnik grzeje z największą mocą.

Zawór jakiś uniwersalny powinien tu pasować.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości

Gotowe projekty domów