Kocioł gazowy/pompa ciepła - obsługa przez osoby starsze

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tarski80
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2021, 9:06
Kocioł gazowy/pompa ciepła - obsługa przez osoby starsze

autor: Tarski80 » 24 paź 2021, 12:11

Dzień dobry, jestem nowy na forum i chciałem się poradzić. Moi rodzice 75+ mieszkają na wsi w domu ogrzewanym starym piecem na węgiel. Parterowy dom o powierzchni 80m2 bez dostępu do sieci gazowej. Postanowiłem pomóc im w modernizacji m.in. z tego powodu, że ze względu na wiek i siły fizyczne coraz trudniej im obsługiwać taki piec.
Z tego względu myślę o kotle gazowym lub pompie ciepła, które nie wymagają siły fizycznej do obsługi. Czy obsługa takich urządzeń i ich sterowników (o aplikacjach na smartfon nie wspominam) jest w zasięgu osób starszych, które obsługują urządzenia elektroniczne w stopniu minimalnym?

szymonlew1987
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 31 paź 2021, 10:27
Re: Kocioł gazowy/pompa ciepła - obsługa przez osoby starsze

autor: szymonlew1987 » 31 paź 2021, 10:57

Witaj
Wydaje mi się że oba rozwiązania z dobrym sterowaniem są bezobsługowe
zarówno sterowanie kotłem gazowym jak i pompą ciepła zrobisz z poziomu smartfona
ustawisz wszystko i podejrzysz wszystko
osoba starsza będzie zainteresowana tylko tym czy jest ciepło i jak bardzo :)
na poważnie to sterowniki obecnie są ustawiane przez serwisanta i prawie się nie dotykamy jeśli już to możesz zrobić to sam właśnie z telefonu

Tarski80
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2021, 9:06
Re: Kocioł gazowy/pompa ciepła - obsługa przez osoby starsze

autor: Tarski80 » 28 lis 2021, 12:50

Jak to w życiu bywa rozwiązanie zostało wybrane przez samych zainteresowanych. Będzie... kocioł na pellet. Dokładnie ten: Defro EKO SLIM ze względu na małą kotłownię.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 189 gości

Gotowe projekty domów