Ściany międzylokalowe - prośba o pilną poradę

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

CeglA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 lis 2015, 18:11
Ściany międzylokalowe - prośba o pilną poradę

autor: CeglA » 28 cze 2021, 20:44

Witam serdecznie wszystkich,

Mam prośbę o pilną poradę.
W najbliższych dniach mam podpisać umowę na zakup nowego mieszkania. Budynek jest jeszcze w budowie z terminem odbioru pod koniec roku.
Moje pytanie dotyczy akustyki ścian międzylokalowych. Wykonane one są z pustaka akustycznego 25cm. Kierownik budowy powiedział, że deweloper specjalnie zażyczył sobie takiego materiału zamiast silikatu, aby podnieść jakość akustyczną budynku ( standard inwestycji jest naprawdę wysoki, niestety ceny również ). Problem w tym, że kiedy mieszkałem w budynku, gdzie ściany międzylokalowe były postawione z takiego materiału to między mieszkaniami było słychać prawie wszystko, akustyka była dramatyczna. Jedyna różnica jest w tym, że wtedy budynek był postawiony bardzo niedbale, pustaki były często nierówno położone jak również spoiwo. Tu nawet oko laika zauważy dużo lepszą jakość pracy. Jest to generalny wykonawca SPS Construction.
Czy ściana z pustaka akustycznego 25cm może faktycznie zapewnić dobrą izolację przed hałasami z mieszkań sąsiadów? Boję się powtórki z histori. Chcę mieć możliwie ciche i komfortowe mieszkanie.

Będę wdzięczny za każdą radę. Zaraz mam podpisywać dokumenty,

Pozdrawiam

Gimi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2021, 22:04
Re: Ściany międzylokalowe - prośba o pilną poradę

autor: Gimi » 28 lip 2021, 22:42

Co oznacza ściana akustyczna 25cm?

Silka ma najlepsza akustykę szczególnie bloczek 25 cm akustyczny, więc nie potrzebnie deweloper zrezygnował z silikatu jeśli zależy mu na akustyce.

Wiadomo z czego jest zrobiony ten bloczek akustyczny?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Ściany międzylokalowe - prośba o pilną poradę

autor: Interno » 29 lip 2021, 0:55

Materiały o odpowiedniej akustyce i ich prawidłowe zamontowanie są zapewne ważne.
Sporo jednak zależy od projektu jakie pomieszczenia sąsiadują przez ścianę między lokalami.
Bardzo często widuję, że łazienki, kuchnie sąsiadują z sypialniami innego lokalu.
Często też sami właściciele mieszkań lub fachowcy przez nich zatrudnieni naruszają strukturę ścian między lokalami, sprawy w sądach trwają latami.
Często też ciągi komunikacyjne w lokalach nie są powtarzalne między kondygnacjami i mamy korytarz lub kuchnię nad swoją kanapą do odpoczynku lub czytania książki.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów