Wybór kamery IP

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Snorku
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2021, 22:18
Wybór kamery IP

autor: Snorku » 27 cze 2021, 22:18

Witam,

potrzebuję kupić kamerę do monitorowania posesji. Interesuje mnie dobra jakość obrazu: muszę widzieć w miarę dobrze z zasięgu 50m oraz posiadać zasięg podczerwieni 50m. Trochę starałem się o tym poczytać, ale czas nagli muszę dokonać jak najszybciej zakupu.

Zdążyłem doczytać, że często skaluje się obraz, że obudowy są plastikowe itp.

Obraz chciałbym tylko nagrywać na kartę SD (128), raczej chciałbym uniknąć rejestratora (też pytanie czy można bezpośrednio przesyłać obraz na komputer bez jego udziału) ew. w razie włączenia czujnika ruchu separować nagrania i móc je potem zgrać na komputer.

Budżet chciałem się zmieścić w 600zł, ale z tego co widzę może być ciężko, więc ustalam 800-1000 zł z przymrużeniem oka. Sam znalazłem takie propozycje:

POE 8MP 4K BLOW Zasięg IR 60M [link do oferty na Allegro wygasł]

HIKVISION 8mpx DS-2CD2T83G0-I8 ROI [link do oferty na Allegro wygasł]

Generalnie kamery są bardzo podobne, blow jest z plastiku chyba, ale cenowo mi odpowiada. Oprogramowanie ponoć kiepskie, ale czy da radę?

Jeśli są jeszcze jakieś rzeczy, na które powinienem zwrócić uwagę to będę wdzięczny.

Dziękuję za wszystkie porady!

tojewa
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 paź 2021, 9:28
Re: Wybór kamery IP

autor: tojewa » 10 paź 2021, 9:41

Wybierając kamerę, zwróć uwagę na jej funkcje i możliwości nagrywania wideo

piernikstefan
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2022, 17:18
Re: Wybór kamery IP

autor: piernikstefan » 04 sty 2022, 18:56

Montowałem HIKVISION i mogę polecić tę markę. Sama kamera ma spore możliwości nagrywania. Budżetowo można postawić komputer który będzie odpowiedzialny za nagrywanie obrazu z kamery, lub jeżeli budżet pozwala kupić rejestrator.

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Wybór kamery IP

autor: emsti » 14 cze 2023, 9:04

Osiwieje od tej kamery!
Ale po kolei...
Od dwóch dni posiadam swoją instancję HA, nadmienię że pierwszą w życiu. Conbee w drodze, Sonofy w drodze, dom mało inteligentny, więc mało brakło a bym sie nudził. Na szczęście przypomniałem sobie, że można w dashboardzie HA umieścić widok z mojej kamery Hikvision. Specjalnie taką brałem bo podobno spełnia jakieś tam standardy ONVIFowskie i dzięki temu tak łatwo ją sparować.
W zaledwie 3h udało mi sie ustalić wszystkie adresy RTSP i inne rzeczy których oczywiśćie kamerka nie podaje w żadnym konfigu, i na moim dashboardzie ukazał sie z niej widok!
No i tu zaczęły się schody. Raz działa a raz nie działa. Nawet jak już udało mi się wszystko pokonfigurować teoretycznie zgodnie z zaleceniami i widzieć obraz na żywo, to po kwadransie nic już nie działało, i nawet nie mogłem jej dodać ponownie.
Już się prawie poddałem, a tu wieczorem znowu wszystko działa cacy. Czy ktoś tak ma/miał i znalazł rozwiązanie?
Kamerka to HWP-N2404IH-DE3
Gdzieś wyczytałem o jakimś MotionEye na kiju, że podobno to dobrze ujarzmia te kamerki i świetnie działa z HA, więc jak nadal będzie sie psuć to dorzucę tego MotionPlusa na serwer.

Zastanawiam się obecnie nad rozwiazaniem przemysłowym https://www.sabur.com.pl/monitory-przemyslowe/


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów