Audyt energetyczny

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

adamnanonerm
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 07 lut 2008, 11:28
Lokalizacja: wrocław
Kontaktowanie:
Audyt energetyczny

autor: adamnanonerm » 08 lut 2008, 13:28

Witam, jestem uczestnikiem kursu na Audytora energetycznego dla potrzeb termomodernizacji. W ramach kursu wykonujemy audyt na rzeczywistym obiekcie. I tu zapytanie.

Wykonam Audyt energetyczny obiektu >1000m2, wielorodzinnego budynku mieszkalnego we Wrocławiu za tak zwane "co łaska".

Audyt nie wiąże się z żadnymi kosztami, nie obliguje też do przeprowadzenia termomodernizacji. Jeżeli będzie on pozytywnie rozpatrzony można go do tego celu wykorzystać. Termomodernizację zleca właściciel lub zarządca obiektu, w założeniu jej koszty powinny być pokryte z oszczędności i premii termomodernizacyjnej.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Audyt energetyczny

autor: robertkrajcarz » 08 maja 2018, 12:38

Jest w Krakowie taka firma jak Klinika Budowlana, oni robią przeglądy, audyty, opinie techniczne na temat stanu budynku i tego typu rzeczy. Swego czasu współpracowaliśmy z nimi w sprawie
dokumentacji do remontu sali gimnastycznej w szkole i nie pamiętam żeby był jakiś problem – terminowi, z jasnymi warunkami cenowymi, w dokumentacji nie brakowało żadnych danych itp.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Audyt energetyczny

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 08 maja 2018, 16:04

robertkrajcarz pisze:Jest w Krakowie taka firma jak Klinika Budowlana, oni robią przeglądy, audyty, opinie techniczne na temat stanu budynku i tego typu rzeczy. Swego czasu współpracowaliśmy z nimi w sprawie
dokumentacji do remontu sali gimnastycznej w szkole i nie pamiętam żeby był jakiś problem – terminowi, z jasnymi warunkami cenowymi, w dokumentacji nie brakowało żadnych danych itp.

Przecież audyt to zwykłe bezczelne oszustwo mające na celu ochronę runku paliw.
HVAC - najtańszy komfort.

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Audyt energetyczny

autor: Albatros348 » 17 maja 2018, 9:53

Tego typu audyt zdecydowanie warto przeprowadzić, dla samej pewności i spokoju. Osobom z okolic Szczecina mogę polecić usługi Audytora Energetycznego i Zarządcy Nieruchomości Przemysława Boczara, który swoje usługi przeprowadził niezwykle solidnie i profesjonalnie. Z jego strony mogłem również liczyć na audyt termomodernizacyjny.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Audyt energetyczny

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 maja 2018, 1:54

Albatros348 pisze:Tego typu audyt zdecydowanie warto przeprowadzić, dla samej pewności i spokoju. Osobom z okolic Szczecina mogę polecić usługi Audytora Energetycznego i Zarządcy Nieruchomości Przemysława Boczara, który swoje usługi przeprowadził niezwykle solidnie i profesjonalnie. Z jego strony mogłem również liczyć na audyt termomodernizacyjny.
Audyt służy do oszukiwania ludzi, do ochrony rynku paliw! Co więc znaczy solidnie i profesjonalnie??
HVAC - najtańszy komfort.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Audyt energetyczny

autor: MichalBudowniczy » 24 lut 2019, 9:11

U mnie w firmie audytem energetycznym zajmowała się firma et-energoaudyt.com. Dodatkowo specjalizują się także w projektowaniu i wykonawstwie instalacji sanitarnych. Mają duże doświadczenie i wiele pozytywnych opinii.

klaudia844
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2016, 9:57
Re: Audyt energetyczny

autor: klaudia844 » 14 maja 2019, 12:56

U nas była to firma Febes https://www.febes.pl/
Fachowcy, którzy terminowo i za rozsądne pieniądze wykonali audyt energetyczny naszego domu dostosowując go do obecnych norm i wytycznych.

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Audyt energetyczny

autor: Arinue » 09 cze 2019, 21:03

Jeśli chodzi o dobrego dostawce energii, to bardzo polecam pulsar energia! Płacimy niższe rachunki

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Audyt energetyczny

autor: ArkadiuszKrol » 16 paź 2019, 17:06

Na początku tego roku współpracowałem z firmą it-energy.pl, która wykonała dla mnie audyt efektywności energetycznej. Jest on obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorstw, które zatrudniają ponad 250 pracowników. Dodatkowo wsparli nas doradztwem elektroenergetycznym.

BartekKowalski
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 23 sie 2020, 11:58
Re: Audyt energetyczny

autor: BartekKowalski » 24 lis 2020, 13:46

Bardzo ciekawy temat. Ja współpracowałem niedawno z firmą Et-energoaudyt. Wykonali dla mnie profesjonalny audyt energetyczny w celu dostarczenia wiedzy na temat zużycia energii w budynku. Swoje usługi zrealizowali rzetelnie i terminowo.

merigold
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2019, 13:26
Re: Audyt energetyczny

autor: merigold » 24 cze 2021, 17:56

W Szczecinie audyty energetyczne (termomodernizacyjne) i remontowe przeprowadza Audytor Energetyczny i Zarządca Nieruchomości Przemysław Boczar. To mega profesjonalna, zaufana firma, spokojnie można im powierzyć opiekę nad swoim obiektem, dobrze się sprawdzą.

adamgorka
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 21 cze 2022, 14:49
Re: Audyt energetyczny

autor: adamgorka » 27 gru 2023, 9:41

Masz tutaj twojodbior . pl/lib/lcxgjr/Wniosek-do-zarzadcy_spoldzielni_administracji-lntktm63.pdf wyszczególnione informacje niezbędne dla audytora pod wydanie świadectwa charakterystyki energetycznej. Jak pojawią się w trakcie dodatkowe pytania to dzwoń pod 572 545 951. Znajdziesz tam kontakt do wyspecjalizowanego, w pełni legalnie działającego audytora na krajowym rynku.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów