Kupno domu od developera - czy jeszcze jakieś dokumenty muszę otrzymać?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kjboss
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2019, 18:12
Kupno domu od developera - czy jeszcze jakieś dokumenty muszę otrzymać?

autor: kjboss » 07 maja 2021, 13:43

Witam,

Zakupiłem dom w zabudowie jednorodzinnej od developera w stanie developerskim i chciałbym wiedzieć czy jeszcze jakieś dokumenty (oryginały lub kopie?) powinienem otrzymać od developera dotyczące mojego budynku?

Otrzymałem w dniu odbioru:
- pozwolenie na użytkowanie
- zaświadczenie o nadaniu nr budynku
- decyzja zatwierdzająca projekt budowlany i pozwolenie na budowe (bez załączników)
- inwentaryzacja powykonawcza (taki niby blueprint kazdego pietra z wymiarami na kartce A4)
- świadectwo charakterystyki energetycznej budynku
- warunki przyłączeniowe do sieci energetycznej ( potrzebne było do podłączenia prądu),
- protokół od kominiarza (potrzebne było do podłączenia gazu).
- protokół szczelności wewn instalacji gazu (potrzebne było do podłączenia gazu).
- karta gwarancyjna do pieca kondensacyjnego, wideofonu, bramy garażowej, drzwi oraz okien.
-zgłoszenie gotowości do podłączenia instalacji gazowej (potrzebne było do podłączenia gazu).

Licznik wody i kanalizacja już była podłączona. Z aktem notarialnym i protokołem odbioru przepisałem na siebie.

Czy jeszcze powinienem jakichś dokumentów domagać od developera?
Jeśli TAK - to proszę o informację.

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów