Akustyka ścian od sąsiada

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
peterpz
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2014, 12:19
Akustyka ścian od sąsiada

autor: peterpz » 24 kwie 2021, 19:16

Słuchajcie jestem załamany tym jak bardzo słychać lecącą wodę od sąsiada. Jak dla mnie wrzucili podtynki w ścianę międzylokalową, co jest niedopuszczalne.
https://youtube.com/shorts/OyAhXrZdXSw?feature=share

Zauważcie, że w tle dość mocno hałasuje dziecko, a ten dźwięk jest porównywalny! To nie jest jakieś lekkie szumienie.

Sąsiad oczywiście już się krzywi, on ma płytki o takie mieszkanie odebrał od wykonawcy. Tylko co mnie to interesuje? Jaka jest najskuteczniejsza droga załatwienia tego tematu? Obawiam się, że sprawa skończy się w sądzie. Moglibyście podesłać mi przepisy prawne regulujące akustykę i zakaz wkuwania instalacji w ścianę międzylokalową?

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Akustyka ścian od sąsiada

autor: euro_tuned » 24 kwie 2021, 22:45

Taniej niż sąd to przedścianka z GK i w to wełna albo specjalne materiały akustyczne

peterpz
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2014, 12:19
Re: Akustyka ścian od sąsiada

autor: peterpz » 25 kwie 2021, 20:14

A to w jaki sposób sąsiad będzie przywracał ścianę do pierwotnego stanu to już jest jego problem. Moja prośba dotyczy wskazania podstaw prawnych na jakie mam się powołać? Możecie wskazać odpowiednie przepisy, regulacje, rekomendacje?

vista132
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2021, 10:21
Re: Akustyka ścian od sąsiada

autor: vista132 » 01 maja 2021, 10:23

Jak tam? Udało się coś wyegzekwować?


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

Gotowe projekty domów