Punkt rosy, a nieogrzewane mieszkanie na piętrze. Jak rozmawiać z deweloperem?

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
LeMag
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2021, 16:14
Punkt rosy, a nieogrzewane mieszkanie na piętrze. Jak rozmawiać z deweloperem?

autor: LeMag » 16 mar 2021, 16:17

Witam,

Proszę o pomoc.
Odebrałam od dewelopera mieszkanie. Niestety tynki były całkowicie mokre i suszenie trwało prawie 3 miesiące. Ciagle w kilku miejscach na suficie skraplała się woda, jednak gdy temperatury na zewnątrz wzrosły udało się dosuszyć mieszkanie i przejść do prac wykończeniowych. Ekipa wykonała podwieszane sufity z warstwą wełny mineralnej w celu wygłuszenia. Temperatura zewnętrzna spadła i po weekendzie cześć płyty GK z sufitu odpadła z powodu wilgoci. Okazało się ze na stropie znowu pojawiły się krople wody. Ustaliłam z wykonawcą że przyczyna może być fakt, że deweloper nie sprzedał mieszkania u nade mną w związku z czym nie jest ono ogrzewane i na moim suficie występuje punkt rosy. Mieszkanie na pietrze nie ma wykonanych tynków ani instalacji. Jak mogę walczyć o swoje prawa z deweloperem? Czy mogę zmusić dewelopera do ogrzewania mieszkania nade mną? Czy deweloper mógł oddać budynek, gdy mieszkanie na piętrze nie ma żadnych instalacji i nie jest ogrzewane? Czy należy ściągnąć cały sufit i położyć na nowo, aby po czasie nie wyszedł grzyb? Czy koszty powinien pokryć deweloper? Jakich norm lub dokumentów mogę użyć w rozmowie z deweloperem?
Załączniki
11855BB1-E969-4A86-952D-93EEA377C14C.jpeg

Gość10463
Re: Punkt rosy, a nieogrzewane mieszkanie na piętrze. Jak rozmawiać z deweloperem?

autor: Gość10463 » 22 mar 2021, 7:54

pierwszy problem to zła kolejność wykonywania robót - każdy developer popełnia ten sam błąd i sprzedaje/oddaje mieszkanie z wadą ukrytą. Z jednej strony to plus dla Ciebie bo możesz nie złe odszkodowanie za to dostać po odbiorze mieszkania, ale wymaga to nieco wiedzy na ten temat.

w czym jest problem ... otóż developer nie ma czasu na czekanie aż wilgoć budowlana wyjdzie z konstrukcji całego bloku i w pierwszej kolejności tuż po wymurowaniu i wstawieniu okien napierdala blok styropianem dla oka żeby było ładnie przy sprzedaży, ale tylko na zewnątrz. Jak już położy styropian na elewacji to zaczyna się zabierać za tynki wewnętrze i posadzki, które jak wiesz mają w sobie ogromne ilości wody. I teraz pic polega na tym że odbierasz mieszkanie w bloku na 3 piętrze a nad Tobą nikt nie mieszka i słusznie zauważyłeś że wytrąca się woda na sufitach czyli powstał punkt rosy.

możesz teraz albo czekać aż wilgoć budowlana wyjdzie z bloku - potrwa to ok 2-3 lat lub zamówić osuszanie pomieszczeń na koszt developera z uwagi na prawo jakie stoi po twojej stronie i developer musi ponieść koszta takiej operacji. Wystarczy odpowiednie pismo stworzyć i wysłać developerowi listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Żadnej ulgi nie przewiduje w tym względzie, kupiłeś mieszkanie z wadą ukrytą i należy Ci się naprawienie szkody lub odszkodowanie. Developer powie ale mnie nie stać i nie mam pieniędzy ... gów... prawda !!! Developer stawiając dom ubezpieczył wszystko, takie ma wymogi prawne i posiada polisę OC. Tak samo jego kierownik budowy który nadzorował cały proces budowy Twojego mieszkania. Jest z kogo i jest z czego ściągać kasę. Problem w tym że mało kto wie jak do tego przystąpić.

wiem trochę dużo czytania ale aby to zrozumieć trzeba zacząć ludziom tłumaczyć te wszystkie procedury


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Omgili [Crawler] i 64 gości

Gotowe projekty domów