Stare, nie używane szambo

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

j.kuszczuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2021, 18:56
Stare, nie używane szambo

autor: j.kuszczuk » 17 mar 2021, 19:12

Witam,
Jakiś czas temu odziedziczyłem działkę z domem gdzie jest betonowe szambo.
Szambo zostało wykopane jakieś 30 lat temu i nigdy nie było zgłoszone ani używane (jest puste i suche). Mam wrażenie że jest "otwarte" bo na dnie widać piasek.
Chciałbym wyremontować dom i podłączyć ww. szambo.
Stąd moje pytania?
Czy mogę je używać tak jak jest, czy zrobić wylewkę na dnie i je zamknąć?
Czy muszę je zgłaszać do gminy? W gminie urzędnicy, nie są zbyt mili. Załatwiałem tam inne proste sprawy i już miałem "schody". Boję się nawet poruszać temat bez wcześniejszego rozeznania tematu.
Myślałem o szambie "eko", tylko szkoda mi miejsca na odwodnienie, bo mam trochę małą działkę.
Proszę o poradę bo nie wiem co z tym zrobić.

HABA RL
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 10 maja 2013, 11:46
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Stare, nie używane szambo

autor: HABA RL » 15 kwie 2021, 14:15

Możesz z tego szamba zrobić oczyszczalnię biologiczną (bez drenażu), przerabiając istniejący zbiornik. Wyślij mi wiadomość prywatną, a powiem Ci co i jak.


j.kuszczuk pisze:Witam,
Jakiś czas temu odziedziczyłem działkę z domem gdzie jest betonowe szambo.
Szambo zostało wykopane jakieś 30 lat temu i nigdy nie było zgłoszone ani używane (jest puste i suche). Mam wrażenie że jest "otwarte" bo na dnie widać piasek.
Chciałbym wyremontować dom i podłączyć ww. szambo.
Stąd moje pytania?
Czy mogę je używać tak jak jest, czy zrobić wylewkę na dnie i je zamknąć?
Czy muszę je zgłaszać do gminy? W gminie urzędnicy, nie są zbyt mili. Załatwiałem tam inne proste sprawy i już miałem "schody". Boję się nawet poruszać temat bez wcześniejszego rozeznania tematu.
Myślałem o szambie "eko", tylko szkoda mi miejsca na odwodnienie, bo mam trochę małą działkę.
Proszę o poradę bo nie wiem co z tym zrobić.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 45 gości

Gotowe projekty domów