Ledy na suficie podwieszanym

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

qwerty2021
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2021, 21:52
Ledy na suficie podwieszanym

autor: qwerty2021 » 07 mar 2021, 21:58

Witam, mam pytanie, może błahe, ale lepiej głupio zapytać niż zbłądzić ;)
Otóż mam zrobioną instalację elektryczną. Na suficie podwieszanym jest zrobiona półeczka pod ledy wystają cienkie kable domyślam się ze 12V. W puszcze gdzie mam zamontować włącznik mam grube kable 230. I teraz moje pytanie u góry podłączając ledy musze wystające kable włączyć do zasilacza i ledy także do zasilacza, a w puszcze zamontować transformator ?

Mark Schmit
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 kwie 2021, 11:37
Re: Ledy na suficie podwieszanym

autor: Mark Schmit » 29 kwie 2021, 10:44

qwerty2021 pisze:Witam, mam pytanie, może błahe, ale lepiej głupio zapytać niż zbłądzić ;)
Otóż mam zrobioną instalację elektryczną. Na suficie podwieszanym jest zrobiona półeczka pod ledy wystają cienkie kable domyślam się ze 12V. W puszcze gdzie mam zamontować włącznik mam grube kable 230. I teraz moje pytanie u góry podłączając ledy musze wystające kable włączyć do zasilacza i ledy także do zasilacza, a w puszcze zamontować transformator ?


Szkoda że nie ma zdjęć żadnych. Najlepiej obdzwonić do jakiegoś elektryka i popytać

_Wojtas_
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2021, 9:14
Re: Ledy na suficie podwieszanym

autor: _Wojtas_ » 12 cze 2021, 9:44

qwerty2021 pisze:Witam, mam pytanie, może błahe, ale lepiej głupio zapytać niż zbłądzić ;)
Otóż mam zrobioną instalację elektryczną. Na suficie podwieszanym jest zrobiona półeczka pod ledy wystają cienkie kable domyślam się ze 12V. W puszcze gdzie mam zamontować włącznik mam grube kable 230. I teraz moje pytanie u góry podłączając ledy musze wystające kable włączyć do zasilacza i ledy także do zasilacza, a w puszcze zamontować transformator ?


A czy w tej puszce od wyłącznika są tylko grube zakładam przekrój 1,5mm2 czy jest rownież ten cienki co na suficie.

i druga sprawa czy gdzieś przy suficie obok tego cienkiego jest rówież ten "gruby" przewód ?


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów